Son dönemlerin sevilen korku-gerilim filmlerinden olan A Quiet Place serisi, oyun dünyasına da adım atıyor. A Quiet Place oyununun 2022 de çıkması bekleniyor.

John Krasinski’nin yönettiği A Quiet Place 1 ve 2 oldukça beğenilmiş ve gişede ciddi başarı elde etmişti. A Quitet Place sinemadan uyarlanan oyunlar kervanına katılan son üyelerden olacak. Saber Interactive adlı ekip sevilen film serisini oyuna dönüştürdüklerini belirtti. Saber Interactive daha önce benzer şekilde World War Z, Evil Dead gibi filmlerin de oyun dünyasına aktarılmasında görev almıştı.

A Quiet Place’in konusu

Kıyamet sonrası dünya benzeri bir ortamda geçen A Quiet Place, kör canavarların dünyayı ele geçirdiği ve çocuklarıyla birlikte bu dünyada hayatta kalmaya çalışan ebeveynlerini konu alıyor. Yeni film beklenirken serinin oyuna dönüştürülmesi oldukça sürpriz oldu. Saber Interactive tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, A Quiet Place video oyunu, 2022’de çıkacak.

Oyunun detayları

Saber Interactive’in tarafından yayınlanacak oyun İllogika ve EP1T0Me ortaklığıyla geliştiriliyor. Oyunla ilgili ilk açıklamada “anlatılmamış bir hayatta kalma hikâyesi” bilgisi paylaşıldı. Oyun tek oyunculu ve hikaye odaklı bir oyun olarak karşımıza çıkacak. Filmlerden farklı bir konuyu işlese bile evren aynı olacak.

İlogika’nın yaratıcı yönetmeni Herve Sliwa, “A Quiet Place video oyunu, hayranlarına filmlerdeki gerilimi deneyimleme fırsatı sunacak. EP1T0ME ile çalışmaktan ve gelecekte eşsiz umut ve korku vizyonunu her yerdeki oyuncular ile paylaşmak için Saber Interactive ile birlik olmaktan dolayı heyecanlıyız.” dedi. Saber Interactive’den Todd Hollenshead ise beklentilerini, “Film serisinin başarısı, bu evrendeki daha fazla hikâyeye ilginin olacağını gösteriyor. İllogika tarafından geliştirilen oyunun beklenen deneyimi sunacağından eminim” sözleriyle belirtti.

Detayların 1-2 ay içerisinde açıklanması bekleniyor.

OKUYUN  GTA 5 severlere müjde! Oyun artık mobilde...