Netflix’in yeni bir Pokemon serisi için harekete geçtiği belirtildi.

Variety’nin haberine göre, yeni bir Pokemon serisinin Netflix’te geliştirmenin ilk aşamalarında olduğu bildirildi. Geliştirilmekte olan bu Pokemon dizisi, 2019 yılında çıkan Detective Pikachu gibi bir live-action projesi olacak.

Pokemon dizisi için henüz çok erken ayrıca henüz resmi bir açıklama da gelmedi. Habere göre, Lucifer dizisin eş-yapımcısı ve ilk bölümünü çeken Joe Henderson, Pokemon dizisini yazıp yönetecek. Henüz çıkış tarihi bilgisi veya başka somut detaylar yok, ancak Dedektif Pikachu göndermesine bakılırsa bu live-action serisinin gerçek insan oyuncuları ve CGI tarafından yaratılan Pokemonları harmanlayarak kullanması yüksek ihtimal gibi görünüyor. Tıpkı Ryan Reynolds’ın Pikachu’nun sesi olarak oynadığı 2019 filmi gibi.

Uzun süredir devam eden Pokémon serisine dayanan ilk canlı aksiyon filmi olan Dedektif Pikachu , dünya çapında 430 milyon doları aşan büyük bir başarı elde etti . O zamandan beri, Pokémon franchise’ı popülaritesinde bir patlama gördü, nadir Pokémon kartları yüz binlerce dolara satılırken , yakın zamanda piyasaya sürülen MOBA yan ürünü gibi yeni Pokémon oyunları her biri ile çok sayıda oyuncu ve hayran çekmeye devam ediyor.

Açıkçası, başarılı canlı aksiyon filminden sonra ve Pokémon içeriğine her zamankinden daha fazla talep olan bir canlı aksiyon dizisi oluşturmak mantıklı. Ayrıca, Variety’nin de belirttiği gibi Netflix, diğerleri arasında “ Pokémon: Indigo League ” ve “ Pokémon Journeys ” de dahil olmak üzere mevcut birden fazla Pokémon şovunun ABD yayın evi haline geldi . Ve Netflix’in oyun dünyasına girmesiyle de canlı aksiyon Pokémon serisinin haberlerini görmek şaşırtıcı değil .

OKUYUN  Netflix, popüler yapımı sonlandırma kararı aldı