İzlerken yüzünüzde bir gülümseme bırakacak, kimi zaman da güldürürken ağlatacak birbirinden başarılı 10 filmi sizin için derledik. İşte neşenizi yerine getirecek 10 film önerisi.

1. October Sky

Sovyet roketinin fırlatılması, Homer Hickam üzerinde kalıcı bir etki bıraktı. Homer uzaya ciddi bir şekilde “takıntılıydı” ve kendi roketini yapmaya karar verdi. Üç arkadaşı ve öğretmeni ona yardım etmeye başladı. Bununla birlikte, gayretli bir madenci olan Homer’in babası, oğlunun isteklerine kesin olarak karşı çıktı. Ancak çocuklar hayallerini gerçekleştirmek için mümkün olan ve olmayan herşeyi yapacaklar.

2. A Good Year

Bu film ruh halinizi şekillendirecek ve sizi duygularla dolduracak. Ana karakter, Provence’ta bir şaraphaneyi miras alan başarılı bir yönetici. Fransa’ya vardığında, mülkün başkaları tarafından talep edildiğini öğrendi. Bir dizi inanılmaz olay ve keşif, onun gerçek değerini yeniden anlamasını sağlayacak.

3. Slumdog Millionaire

Kim Milyoner Olmak ister? Jamal Malik, gecekondu mahallelerinde büyüyen 18 yaşındaki Hintli bir çocuk, polis tarafından tutuklandığında gecekondu mahallelerinden birinden sadece bir adım uzaktaydı. Eğitim almadan bu kadar çok şeyi nasıl bilebilirdi? Gösteriye katılmasının gerçek nedeni nedir? Onun hikayesi kesinlikle hayat hakkında düşünmeni sağlayacak.

4. Freedom Writers

Bu hikaye bize Long Beach, California’da bir ortaokulda İngilizce öğretmeninin zorlu hayatını anlatıyor. Öğrencileri İngilizceyi ikinci dil olarak öğrenirler. Long Beach, her şeyden önce çete geleneğiyle ünlüdür.

5. Jerry Maguire

Spor ajanı Jerry Maguire patronunu eleştirdiği için kovuldu ve kendi şirketini kurmaya karar verdi. Ona sadece iki kişi inanıyordu: Maguire’a aşık olan Dorothy ve yetenekli bir sporcu olan Rod Tidwell, ama nefret doluydu. Jerry’nin eski meslektaşının ilgisi olmasaydı, her şey yoluna girecek.

6. Last Holiday

Georgia Byrd, giriş seviyesi bir tencere satıcısıdır. Rutin kontroller için doktora gitti ve günlerinin çoktan sayıldığını öğrendi. Nihayet hayalini gerçekleştirmeye karar veren Georgia, eksantrik zengin bir bayanla karıştırıldığı şık bir Avrupa tatil beldesine gider. Kaybının olmadığını anlayınca hayatının en iyi şekilde değerlendirmeye karar verir.

OKUYUN  18 Şubat vizyona girecek filmler! Aykut Elmas'ın yeni filmi Olmadı Kaçarız ve daha fazlası

7. The Intouchables

Zengin asilzade Philippe bir kazada yaralandı ve şimdi felç oldu. Bir asistana ihtiyacı vardı ve bunun için hapishaneden yeni çıkmış gecekondu mahallesinin genç bir sakini olan Driss’i işe aldı. Philippe tekerlekli sandalyede olmasına rağmen, Driss ona maceracı ruhu bulaştırmayı başardı ve yaşama arzusunu yeniden kazandı.

8. The Pursuit of Happiness

Chris Gardner, paradan yana yüzü gülmeyen bekar bir babadır. Satıcı olsa bile kirayı ödeyemeyeceği için kendisi ve 5 yaşındaki oğlu evsizdir. Yeni bir iş bulmuştur, ancak mali sorunları onu bırakmak istemez. Vazgeçme zamanı mı? asla! Chris’in bir oğlu var ve onu mutlu etmek istiyor.

9. Gran Torino

Ölen karısının son arzusu suçunu itiraf etmek olsa da, Walter savaşan bir gaziydi. Her zaman bir tüfekle hazırdı ama söyleyecek hiçbir şeyi yoktu. Ayrıca köpeği Daisy dışında kimse endişelenmiyordu.

10. Patch Adams

Öğretmenlerinden ve zeki meslektaşlarından tamamen farklı olan Doctor Patch Adams ile tanışın. Adams, modern tıpta inanılmaz keşifler yaptı. Gerçekler, her hastalık için en iyi tedavinin gülmek olduğunu kanıtladı. Bu yüzden Dr. Adams hastalarını güldürmek için mümkün olan her şeyi yapıyor.