Squid Game çılgınlığı artarak sürüyor. YouTube, Instagram, TikTok gibi tüm sosyal ağlar Squid Game ile ilgili videolarla dolmuş halde. Hatta geçtiğimiz gün, Birleşik Arap Emirlikleri’nde Squid Game’in ölümcül olmayan oyunlarla ‘gerçek’ hali yapılacağı açıklandı. Ve kaçınılmaz son: Squid Game’in video oyunu geliyor.

Squid Game aslında halihazırda hayranları tarafından Roblox gibi birçok oyunun içerisine mod olarak eklendi. Fakat asıl önemli haber Netflix tarafından geldi.

Son dönemde oyun dünyasına da adım atmaya başlayan Netflix, Squid Game’in video oyununu yapmaya hazırlanıyor.

ComicBook’un geçtiği habere göre, Netflix’in yeni hedefinin Squid Game’i video oyun haline getirmek olduğu yönünde. Oyunun nasıl bir oyun olacağı yönünde bir detay paylaşılmadı.

Squid Game, oyuncuların oyunun tüm kaynaklarını kullanarak kendi oyunlarını yaratmalarını sağlayan sandbox türünde bir oyun olan Roblox’ta kısmen oynanabiliyor. Squid Game alternatifi olan bu modda oyuncular, dizideki oyunlara en yakın şekilde tasarlanmış oyunlarda birbirleriyle ölümüne mücadele ediyorlar. Elbette bu oyun modu resmi bir mod değil.

Squid Game, Birleşik Arap Emirlikleri’nde gerçek oluyor!

OKUYUN  Mayıs ayının ikinci yarısında Xbox Game Pass'e eklenecek oyunlar açıklandı