Netflix’in CEO’su Ted Sarandos, 2021’in en popüler dizilerinden olan Squid Game’in yeni sezonuyla ilgili heyecanlandıran açıklamalarda bulundu.

Dünyanın en popüler çevrimiçi dizi ve film platformu olan Netflix, 2021’in 4. çeyreğine dair rapor vermek için gerçekleştirdiği kazanç çağrısında 2021 beklentilerinin altında kalındığını açıklamıştı. 2022 beklentilerini ise analistlerin beklentilerinden 3 kat daha düşük açıkladı. Bu durum sonrasında Netflix hisselerinde %20 düşüş yaşandı.

İyi haberler de var

Netflix bu açıklamaların yapıldığı çağrı sırasında iyi haberler de verdi. Şirket CEO’su Ted Sarandos, Netflix tarihinin en başarılı yapımları arasında olan Güney Kore dizi Squid Game ile ilgili konuştu. Sarandos, Squid Game’in ‘kesinlikle’ ikinci sezonunun olacağını söyleyerek “Squid Game evreni daha yeni başladı.” ifadesini kullandı.

Squid Game ikinci sezon konusu

Squid Game’in yaratıcısı Hwan Dong-hyuk, dizinin ikinci sezonuyla ilgili bazı ipuçları vermişti. akat Sarandos’un yaptığı yeni açıklamalar, Squid Game’in yeni sezonuna dair Netflix cephesinden gelen ilk açıklama oldu.

Hwang Dong-hyuk, dizinin ikinci sezonuyla ilgili şöyle konuşmuştu:

“Gi-hun dönecek ve dünya için bir şeyler yapacak, size bunun sözünü veriyorum.”

Squid Game için 3. sezon açıklaması! Önce 2. sezon çıksaydı…

OKUYUN  Vikings'in 100 yıl sonrasıdna geçen Vikings: Valhalla'dan fragman geldi - VİDEO