Cumhuriyet‘in 29 Ekim 1923 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi‘nde kabul edilip ilan edilmesinin üzerinden tam 98 yıl geçti. Cumhuriyet’in 100. yılını kutlamamıza 2 yıl kaldı ve 29 Ekim 2023 yılında Türkiye’de Cumhuriyet yönetiminin kabul edilmesini kutlayacağız.

Gazeteci Ayşe Arman, Instagram hesabından Cumhuriyet’in 100. yılına özel bir proje yapıldığını açıkladı. Arman’ın paylaştığı bilgilere göre 29 Ekim 2023’te bir Mustafa Kemal Atatürk projesi yayınlanacak. Senaryonun tam 2 yıldır gizlilik içerisinde hazırlandığını da söyleyen Arman, bu büyük projede Atatürk’ü kimin canlandıracağını da açıkladı.

Aras Bulut İynemli, Atatürk’ü canlandıracak

100. yıl için hazırlanan özel Mustafa Kemal Atatürk projesinde yönetmen koltuğunda Mehmet Ada Öztekin yer alacak. Başrolde yani Atatürk’ü canlandıracak isim ise Aras Bulut İynmeli olacak. Proje, Lanistar Medya bünyesinden çıkacak.

Aras Bulut İynemli daha önce Çukur, 7. Koğuştaki Mucize, Öyle bir Geçer Zaman ki, Muhteşem Yüzyıl ve İçerde gibi yapımlarda rol aldı. Son dönemin başarılı ve popüler oyuncularından olan Aras Bulut İynemli’yi Atatürk’ü canlandırırken izleyeceğiz.

OKUYUN  La Casa de Papel 5. sezon 2. kısım fragmanı yayınlandı! Çıkış tarihi ne zaman?