James Cameron’ın yönettiği “Avatar” filmi, 2019’da unvanını çalan Avengers: Endgame ile tekrardan karşı karşıya geldi ve ödülü tekrardan kazandı. Çin’de yeniden vizyona giren bu film, elde ettiği gelirle bir kez daha en çok satan film unvanını yeniden eline aldı.

2009’da yayınlanan, James Cameron’un yönettiği Avatar, yıllarca konuşulacak bir başarıya imza atmıştı. Bu film, bilim kurgu ve fantastik temalarını bir araya getirmiş ve son on yılın en yüksek hasılat elde eden yapım olarak listenin başında geliyor.

Ancak Avatar’ın başarısı, Marvel’ın “Marvel’ın Avengers: Endgame” filmine kadar sürdü. “Avengers: Endgame” vizyona girdiğinde, Avatar’ın rekorunu kırmayı başardı. 2.7897 milyar dolarla listenin eski lideri olan Avatar, yerini 2.7902 milyar dolar hasılat elde eden Avengers: Endgame’e kaptırdı. Bu küçük fark nedeniyle beklenen şey bugün gerçekleşti.

Avatar eski konumunu geri aldı

Geçtiğimiz günlerde “Avatar” ın Çin sinemalarında gösterime gireceği duyurulmuştu. Film dün Çin sinemalarında gösterilmeye başlandı ve gişe ilk gün 3,5 milyon ABD doları kazandı. Sonuç olarak filmin toplam geliri 27.926 milyar ABD dolarına yükseldi. Bu resmi olarak “Avatar”ın en popüler film unvanını kazandığını doğruladı.

Avatar neden Çin’de yeniden tanıtıldı?

Çin, sinema salonlarının yeniden açılışını anmak için “Avatar” gibi popüler filmlerin tekrardan vizyona girmesini istedi. Avatar, bu ülkede büyük ilgi uyandıran bir yapım. Film 2010 yılında Çin’de gösterime girdiğinde toplam geliri 206 milyon ABD dolarıydı.

Avatar’ın Avengers: Endgame’i yeniden gemiş olması konuşuluyor olsa bile temelinde tek bir şey yatıyor: Listenin en tepesinde her zaman Disney yer alıyor. Disney, 20th Century Fox’u 2019’da satın aldı ve artık “Avengers: Endgame” ile birlikte “Avatar”ında haklarını elinde bulunduruyor.

OKUYUN  İkinci sezon onayı alan Loki'den yeni bir haber var