Disney’in dijital yayın platformu olan Disney Plus (Disney+) uzun bekleyişin ardından ülkemizde erişime açıldı. Sizler için Disney Plus ile ilgili tüm merak edilenleri bir araya getirdik. Peki Disney Plus fiyatları ne kadar? Disney Plus’ta içerikleri neler? Kaç kişi kullanabiliyor? Aile paketi var mı? Nasıl satın alınır? İşte detaylar…

Disney Plus Türkiye fiyatları

Türkiye’de erişime açılan Disney+ Türkiye’nin tek bir paketi bulunuyor. Aylık ve yıllık olarak satılan bu paketin fiyatları şöyle:
 • Disney+ aylık abonelik: 34,99 TL
 • Disney+ yıllık abonelik: 349,90 TL
Platform, bu fiyatlar karşılığında 4K Ultra HD çözünürlük ve destekleyen yapımlarda IMAX özellikleri sunuyor.

Disney Plus kaç kişi kullanabilir? Aile paketi var mı?

Disney+ kullanıcıları bir hesabı aynı anda 4 farklı yerde kullanabiliyor. Yani aynı anda 4 kişi Disney Plus’ı kullanabilecek. Aynı zamanda bir Disney+ hesabından en fazla 7 adet profil oluşturulabiliyor.

Disney Plus’ta hangi içerikler var?

Disney Plus dev bir kütüphaneyi kullanıcılara sunuyor. Pixar, Marvel, Star Wars ve National Geographic’in yanı sıra 20th Century Studios, Disney Television Studios, FX, Searchlight Pictures gibi birçok stüdyonun yapımını içerisinde barındıran platform, binlerce içerikle kullanıcılarını mutlu edecek. Disney Plus’ta yer alan içeriklerin 1085’i Türkçe Dublajlı, 1529’u ise Türkçe Alt yazılı olarak sunuluyor.
 • Tüm Star Wars içerikleri
 • 50’den fazla Marvel filmi ve 40’tan fazla Marvel serisi
 • Disney ve Pixar’ın ‘Soul’ ve ‘Luka’ gibi 100’den fazla animasyon filmi
 • Büyük Kurtarış ve Gordon Ramsay ile Rota Dışı gibi popüler National Geographic belgeselleri ve dizileri
 • How I Met Your Mother, The Simpsons, The Walking Dead ve Lost gibi ikonikleşen diziler
 • Free Guy ve The King’s Suit gibi büyük ilgi gören gişe filmleri
 • Fineas ve Förb gibi yüzlerce Disney Channel çizgi dizisi, orijinal filmi ve özel bölümü
Tüm bu içeriklerin yanı sıra Disney’in Türkiye’ye özel olarak hazırladığı yerli yapımlarda kullanıcılarla buluşuyor. Engin Akyürek’in Kaçış dizi, Buğra Gülsoy ve Hafsanur Sancaktutan'ın başrolünü üstlendiği Dünyayla benim aramda ve başrolünde Timüçin Esen’in yer aldığı Gri kod adıyla duyurulan üç Türk dizisi, ilk olarak platformda izleyicilerle buluşacak. Kaçış dizisi ilk gün itibariyle yayında. Atatürk dizisi geliyor Disney+’ın hazırladığı ve Cumhuriyetin 100. Yılı şerefine 29 Ekim 2023’te yayınlanacak olan Atatürk dizisinin çekimleri temmuz sonu itibarıyla başlayacak.

Disney Plus nasıl satın alınır?

 1. İlk önce Disney Plus’ın sayfasına buraya tıklayarak gidelim https://www.disneyplus.com/tr-tr
 2. Daha sonra sayfada gördüğünüz “Şimdi Üye ol” butonuna basalım (Eğer üyeliğiniz varsa sağ üst köşeden “Oturum Aç” kısmından giriş yapınız)
 3. Profil sayfanıza girin
 4. Hesap kısmını açın
 5. Aylık ya da yıllık üyelikten istediğinizi seçin ve kart bilgilerinizi kullanarak Disney Plus üyeliğinizi başlatın.