Discord, bir sohbeti daha geniş bir kitleye yayınlayan Twitter Spaces benzeri özelliği olan Stage Channels'ı geliştiriyor. Stage Channels, neredeyse iki yıl önce çıkış yapmıştı. Artık yeni özellik Discord'a video beslemeleri, ekran paylaşımı ve metin sohbeti ekliyor.

En fazla beş katılımcı aynı anda video akışlarını paylaşabilecek. Ayrıca her zaman olduğu gibi, konuşmacılara katılmaya davet edilmedikçe hiçbir dinleyicinin sesi veya videosu yayınlanmayacak.

dc (1)

Bunun yanı sıra 'Topluluk' özelliklerinin açık olduğu herhangi bir sunucu, toplantı sahipleri de dahil olmak üzere 50 kişiye kadar video ve ekran paylaşımını etkinleştirebilecek. Discord, normal sesli kanallarda görüntülü sohbet için maksimum izleyici sınırının iki katına çıkarmasına dikkat çekiyor. 

Bu arada metin sohbeti, sesli kanallardakiyle aynıdır. Panelin sağ üst kısmındaki "Sohbeti Göster"i seçip soru sorabilir veya konuşmacıların tartıştıkları hakkında yorum yapabilirsiniz. Ek olarak, moderatörler yalnızca belirli rollere sahip kullanıcıların bir sunucuda video veya ekranlarını paylaşmalarına izin verebilir.

dc (2)

WhatsApp'tan sesi yazıya dönüştüren yeni özellik! WhatsApp'tan sesi yazıya dönüştüren yeni özellik!

Bu arada, bir Sahnenin başlamasını beklerken, Discord artık bir bekleme odası müziği çalacak. Eğer bu müziği duymak istemiyorsanız '♫' tuşuna basarak müziği kapatabilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz