Dünyanın en popüler canlı yayın platformlarından olan Twitch, sonunda Türkiye hamlesini yaptı ve yerel fiyatlandırmaya geçeceğini açıkladı. Yapılan resmi açıklamaya göre bu hafta itibarıyla Twitch’te abonelik ücretleri yerel fiyatlandırma ile olacak. 20 Mayıs’ta start verecek olan yeni uygulamaya göre kanal abonelik ücretleri artık sadece 9,90 TL olacak.

Daha önce Brezilya’da yerel fiyatlandırmaya geçen şirket, olumlu sonuçlar alınca belli başlı ülkelerde de bunu uygulamaya karar vermişti.

Abone başına kazanılan ücretler azalıyor olsa da toplam abone sayılarının ciddi anlamda artış gösterdiği ve dolayısıyla yayıncının toplam kazancının da arttığı belirtiliyor. Twitch yerel fiyatlandırma uygulamasının bu anlamda hem yayıncı hem de seyirci için çok önemli olacağını düşünüyor.

Yeni yerel fiyatlandırma politikası 20 Mayıs itibarıyla Türkiye’yle birlikte Meksika’da da başlayacak. Türkiye’de 9,90 TL (1,20 dolar), Meksika’da ise 48 peso (2,41 dolar) olarak uygulanacak. Twitch önümüzdeki süreçte benzer yerel fiyatlandırmaların Asya, Orta Doğu, Latin Amerika, Afrika ve Avrupa’daki diğer bazı ülkelere de geleceğini duyurdu.

OKUYUN  Actera'dan Türk oyun geliştirici "Brew Games"e 4 milyon dolarlık yatırım