WarnerMedia, HBO Max ve diğer kendi platformlarında yayınlanacak olan Türkçe içeriklerin satın alımı için MBC Dubai’nin kıdemli içerik yöneticisi Mia Edde‘yi atadı.

Video akış platformlarının piyasayı resmen domina ettiği dönemde Netflix, Prime Video, Disney+ ve HBO Max gibi platformlar kütüphanelerini genişletmek için birçok atılım yapıyor. Bunların arasında küresel anlamda fazla atılım yapmayan ve daha çok Amerika’da aktif olan HBO Max, bazı atılımlar yapmaya başladı.

Türk yapımı içerikler HBO Max’e getiriliyor

WarnerMedia, MBC Dubai’nin kıdemli içerik yöneticisi Mia Edde’yi, Türkçe içeriklerin satın alımı için görevlendirdi. Mia Edde; Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) ve Latin Amerika’da HBO Max için yayınlanacak olan Türkçe içeriklerin satın alınmasından sorumlu kişi olacak.

Mia Edde, hali hazırda Türkiye ve MENA bölgesindeki birçok isimle görüşerek satın alma stratejilerini oluşturmuş durumda. Mia Edde bu süreçte EMEA bölgesinin içerik alımı ve anlaşmalarından sorumlu Ragnhild Thorbech ve Latin Amerika’nın içerik alımı ve anlaşmalarından sorumlu Andres Mendoza ile yakından çalışacak.

Mia Edde konu ile ilgili “Türk yapımı içerikler, uluslararası izleyiciler arasında büyük bir popüelrliğe sahip. En iyi Türkçe içerikleri HBO Max’e getirmek için sabırsızlanıyorum.” açıklamasında bulundu.

HBO Max’in Türkiye’ye gelmesi için bir adım

Türkiye’de şu anda kullanılamayan HBO Max’in bu haberden sonra Türkiye’ye gelmesi yönünde bir pozitif adım olduğu ifade ediliyor. Dileriz ki HBO Max ve Disney+’ın da Türkiye’de erişime açılması çok uzun sürmez.

OKUYUN  "Bu nasıl isim?" dedirten 7 yerleşim yeri