Müzik dinleme platformu Spotify, kullanıcıları için bir güncelleme yayınladı. Dijital platform, Premium abonelere müzik indirme imkanı sunuyordu ve bu özelliğin sadece çalma listelerinde kullanılmasına izin veriyordu. Yani, müzik dinlemek isteyenlerin önce liste oluşturup parçaları oraya aktarmaları gerekiyordu ancak gelen güncellemeyle birlikte bu zorunluluk ortadan kalkarak, indirme süreci kolaylaşacak.

Çok şarkı indirmek artık çok daha kolay

Bu özellik masaüstü uygulamasına ‘albüm indirme’ olarak geldi. Mobilde ise bu özellik uzun süredir zaten vardı. Böylece, indirmek istediğiniz müzikleri çalma listesine aktarmaya gerek kalmayacak.

Albüm içerisindeki tüm parçaları bilgisayarınıza kaydedebileceksiniz ancak bu özellik tabi ki yalnızca Premium aboneler için geçerli olacak. Ücretsiz kullanıcılar için de yalnızca podcast yayınlarını indime seçeneği bulunuyor.

Albümleri indirmek için yapmanız gereken, herhangi sanatçının profiline girip, sağ üst köşedeki ‘indir’ seçeneğine tıklamak olacak.

Ana ekranda bazı değişiklikler

Spotify, masaüstü uygulaması için de bazı değişiklikler yaptı. Mesela, üst kısımda yer alan arama kutusunu sol tarafa yerleştirdi. Ayrıca, kitaplık bölümüne de şarkıları; alfabetik olarak, son çalınanlara göre ve son eklenenlere göre sıralama özelliğini de ekledi.

Bu özellik sayesinde, istediğiniz şarkıyı oynatma listesinde daha kolay bulabileceksiniz.

Çalma listesi oluşturma ve düzenlemeyle ilgili değişiklikler yapan Spotify, uygulamaya yeni bir arama kutusu de ekledi. Listelerin için entegre olan arama bölümü, müzik ve podcast yayınlarını bulmayı kolaylaştıracak.

Spotify yetkilileri, kullanıcılar için sürükle-bırak yöntemiyle oynatma listelerine hızlıca şarkı ekleyebileceğini belirtti. Üstelik liste oluşturma sürecinin daha da kolay hale getirildiğini açıkladı.

Siz Spotify’ın bu yenilikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Spotify’ı beğeniyor musunuz? Düşüncelerinizi Megabayt ekibiyle paylaşmayı unutmayın.

OKUYUN  Twitch, kullanıcıları için chat kısmındaki özelliği duyurdu!