Netflix, RedWall Manastırı’nda yaşayan farelerin, köstebeklerin ve tavşanların kahramanca maceralarını içeren popüler “RedWall” kitabını uyarlayacağını duyurdu.

“Game of Thrones” benzeri bir dizi Brian Jacques’in popüler Redwall kitabından uyarlanacak. Netflix ayrıca, Cartoon Network’te yayınlanan “Perili Bahçe Duvarı” nın yaratıcısı Patrick McHale ile konuştu ve ilk Redwall kitabına dayanarak animasyon hayranları için bir film geliştirmeye karar verdi.

Netflix ve Redwall, aile izlemesine uygun fantastik filmler ve diziler üretmek için birlikte çalışacaklar

The Witcher gibi dizilerin aksine, RedWall romanları, dijital yayın platformu Netflix’in daha aile dostu fantastik filmler ve çizgi diziler yaratması için verimli bir zemin sağlar.

Netflix, macera ve animasyon dizisi hakkında çok fazla açıklama yapmadı, bir çıkış tarihi de belirtmedi. Netflix ile Penguin Random House Children arasında imzalanan yeni bir telif hakkı anlaşması nedeniyle uzun metrajlı filme uyarlanacak olan “RedWall” kitabının hayata geçirileceğini de belirtmek gerekir.

Penguin Random House Çocuk Yayınevi’nin roman yayıncısı Ben Horslen, dünya çapında 30 milyondan fazla kopya satan ve dizi/filme uyarlanacak olan bu fantastik roman serisinden bahsetti ve şu ifadeleri kullandı:

“Bu anlaşmayı duyurmaktan daha fazla mutlu olamazdık. Çok yıllık popüler hikayeler milyonlarca okuyucunun kalbine kazındı ve bu sevilen karakterleri dünyanın dört bir yanındaki ailelerin eğlenmesi için ekrana getirmek adına Netflix ile iş ortaklığı yapmaktan h

OKUYUN  Netflix, Android cihazlarda zamanlayıcı özelliğini test ediyor