Türkiye’nin ve Dünyanın en popüler dijital platformlarından olan Netflix’in ülkemizdeki kullanıcı sayısı belli açıklandı. Platformun kullanıcı sayısı 3.5 milyonu geçmiş durumda.

Pandemi süreci ile birlikte abone sayısında ciddi artış meydana gelen Netflix’in Türkiye’deki güncel abone sayısı açıklandı.

6 Mart’ta İstanbul Dolmabahçe Çalışma Ofisi’nde gerçekleşen “Dijital Dünya Çalıştayı” etkinliğine, özellikle Türkiye’de lider konumunda olan Netflix, BluTV ve BeIN Medya gibi şirketler de katıldı. Etkinlik esnasında Netflix Türkiye Kamu Politikaları Direktörü Pelin Mavili, Netflix için Türkiye özelinde bazı bilgiler açıkladı.

Açıklamalara göre Netflix’in Türkiye’deki abone sayısı 3.5 milyonu geçmiş durumda. 2020 Aralık ayında 3 milyondan fazla abone sayısı olduğu açıklanmıştı ancak net bir sayı söylenmemişti. Buradaki abone sayısında şöyle bir ayrıntıyı hatırlatmakta fayda var. Bildiğiniz gibi Netflix’in planlarında birkaç kişinin aynı anda kullanabildiği planlar da bulunuyor. Netflix’te 4 kişilik plan da tek kişilik plan da tek bir üyelik olarak kabul ediliyor. Yani Netflix’in abone sayısı 3.5 milyonu geçmiş durumda ancak kullanan insan sayısı daha fazla. Ayrıca son olarak Netflix’in dünya genelindeki abone sayısı 20 Ocak’ta 203.6 milyon olarak açıklanmıştı.

Netflix Türkiye fiyatlarına zam geldi! İşte yeni fiyatlar…

OKUYUN  Spotify, bu ay piyasaya sürülecek yeni özelliklerini duyurdu!