Bu bir Türkçe Netflix ortak ofis çalışması olacak. Netflix duyurusunda, adaylarda yer alması beklenen özellikler çerçevesinde İstanbul ofisi için yönetici aradığını duyurdu. Bu, Netflix İstanbul’un yöneticisi olacak kişi için beklenen özellikler nelerdir?

Netflix, Aralık ayında İstanbul’da ofis açacağını duyurmuştu. Milyonlarca abonesi bulunan platform, İstanbul ofisinde iş ilanlarını yayınladı. Duyuruya göre Netflix İstanbul ofisine “Ofis Yöneticisi” arıyor.

Netflix Türkiye’deki yatırımlarını hızlandırdı. İstanbul’daki ofisin 2021’in ikinci yarısında açılması bekleniyor.

Netflix konu ile ilgili, kurucu ve CEO Reed Hastings yaptığı açıklamada, Türkiye’nin zengin kültürünün ve köklü geleneklerinin çok değerli bir ülkede hikayelerini anlattığını, netflix için çok değerli bir ülke olduğunu söyledi. Sonrasında şu ifadelere yer verdi;

“Bu nedenle muhteşem bir şehir olan İstanbul’da ofis açacak olmak bizi gururlandırıyor. Türkiye’ye yönelik bağlılığımızı net bir şekilde ortaya koyan bu karar, dünyanın dört bir yanında keyifle izlenecek daha fazla Türk yapımı üretmemize katkı sağlayacak. Türkiye’deki 3 milyonu aşkın üyemize ve tüm paydaşlarımıza destekleri için teşekkür ederiz”

Netflix’in İstanbul ofisi için yayınladığı iş ilanı

Netflix, Linkedin’de yayınladığı iş ilanında İstanbul ofisi için ofis yöneticisi aradığını duyurdu. Duyuruya göre, ofis yöneticisi İstanbul ofisinin yönetiminde kilit rol oynayacak. Yönetici, işyerinin kalitesinin izlenmesinden ve sürdürülmesinden gerekli koordinasyonun sağlanmasına kadar birçok aşamada yer alacak.

Netflix İstanbul yöneticisi için aranan özellikler

İstanbul ofisini yönetecek kişide aranan özellikler şunlar:

  • Benzer pozisyonda en az 5 yıl deneyimli olmak
  • Başarılı iletişim becerisine sahip olmak, sosyal yönleri güçlü olmak
  • Motivasyonu yüksek, çözüm üretme becerisine sahip
  • Şirketin mevcut ihtiyaçlarına refleks gösterme yeteneği ve problem çözme becerisi, yerine karar verme yetisi
  • Üst seviyede detayları görebilme yetisi ve ileri organizasyon yeteneği
  • Yoğun tempolu ortamda çoklu göreve alışkın olma, ekip ihtiyaçlarını algılama ve tahmin etme, ihtiyaçlara yanıt verme becerisi
  • Esnek çalışma şekline uyumluluk
  • Gmail, Google Docs vb. yetkinlik
  • Almanca ve İngilizce’de iyi sözlü ve yazılı iletişim seviyesi
  • A+ kaliteye çıkaran detayları fark etme yeteneğİ
OKUYUN  Netflix müjdeyi verdi! Formula 1 tutkunlarının beklediği haber...

Netflix İstanbul yöneticisi ilanına buradan ulaşabilirsiniz.