Netflix geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin ilk ofis lokasyonunu İstanbul’da açacağını duyurmuştu. Şirket, açıklamanın ardından bir iş ilanı daha yayınladı. Geçtiğimiz günlerde duyurulan iş ilanı, Post Prodüksiyon Koordinatörü ve Fiziksel Üretim Koordinatörü pozisyonlarındaydı. Ancak bu sefer Netflix, İstanbul ofisi için bir İdari Asistan arıyor.

Netflix, yeni pozisyonun yayınlanmasıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Uluslararası genişleme ve büyüyen Yerel Dilde Orijinal prodüksiyon yelpazesiyle, Netflix’e dahil olmak için harika bir zaman.”

Netflix, bir ilan daha yayınladı

İdari asistan, Türkiye ofisi bünyesi altında görev yapacak ve İstanbul Üretim Yönetimi ekibine katılacak.

Netflix’in açıklamasına göre, idari asistan pozisyonu çok yoğun bir departmana liderlik edecek. Netflix’in görevde yapmasını beklediği görevler şunlar:

  • Çok sayıda aramayı ve e-postayı yönetmek
  • Toplantılar ve takvimi düzenlemek
  • Sunumlar / slaytlar oluşturmak ve tedarikçi / personel ilişkilerini başarılı bir şekilde sürdürerek dijital yöneticileri desteklemek.

Netflix’in aradığı temel özellikler

Bir Yapımcıyı, Yapım Amirini ve/veya Uygulayıcı Yapımcıyı desteklemek suretiyle yönetici asistanı, yapımcı yardımcısı veya yapım koordinatörü olarak 3-5 yıl deneyim.

  1. Sette fiziksel prodüksiyonlarla çalışma konusunda en az 3 yıllık deneyime sahip olmalıdır.
  2. Çok sayıda eşzamanlı prodüksiyonu gerçekleştiren çok aktif bir ekibe liderlik edebilmelidir.
  3. Mevcut üretim sürecini ve ekipmanının anlaşılmasını sağlamak için öğrenmeye devam etme isteği olmalıdır.
  4. Güçlü yazılı, sözlü iletişim becerilerine ve çoklu görev yapabilme becerisine sahip olmalıdır.

İş başvurusu nasıl yapılır?

Netflix tarafından yayınlanan iş ilanlarına başvurmanın iki yolu vardır: Netflix’in kendi web sitesi veya LinkedIn üzerinden.

İsterseniz doğrudan başvuru bilgilerini doldurabilir ve özgeçmişinizi Netflix tarafından hazırlanan sayfaya yükleyebilirsiniz veya aynı sayfadaki “LinkedIn’e Başvur” düğmesini tıklayarak Netflix başvurusu yapmak için LinkedIn hesabınızı kullanabilirsiniz.

Aynı zamanda Netflix, ofiste akıcı İngilizce şartı gerektiğini açıklıyor. Şirket ayrıca, İngilizce ve Türkçe dışındaki dillerin de avantaj olduğuna dikkat çekti.

OKUYUN  Squid Game, Birleşik Arap Emirlikleri'nde gerçek oluyor!