Dijital yayın platformu Netflix, bu sabah Türkiye’de yayınladığı bir duyuru ile fiyatını artıracağını açıkladı. Platform son zamanlarda ülkedeki pazar payını artırdı ve 2021’de yeni fiyatıyla hizmet vermeye devam edecek. Üç farklı paketi bulunan Netflix, tüm paketlerinde artış gösterdi.

İşte yeni fiyatlar

Zamlanan fiyatlar ile birlikte, 17.99 TL olan Temel Plan yani tek ekran paketi 26.99 TL‘ye, 29.99 olan Standart Plan yani iki ekranlı plan 40.99 TL‘ye, 41.99 TL’den olan Özel Plan yani 4 ekran ve UHD olan paketse 54.99 TL‘ye yükseldi.

Netflix, güncellenmiş fiyat hakkında aşağıdaki gibi bir açıklama yayınladı:

“İçerik ve hizmet kalitemizi zenginleştirmek adına, üyelik ücretini daha da artırmak için Türkiye’deki üyelik ücretimizi güncelliyoruz. Bu değişiklikle birlikte her yaşa ve zevke uygun eserler sunmaya ve üyelerimize eğlence deneyimleri sunmaya devam edeceğiz. 4 Mart’tan itibaren aylık ücreti şu şekilde ayarlayacağız: temel plan 26,99 Türk lirası, standart plan 40,99 Türk lirası, özel plan 54,99 Türk lirası. Üyelerimiz her zaman olduğu gibi bu üç plan arasından seçim yapabilecek.”

Son olarak, her üyenin abonelik tarihine göre bilgilendirileceğini ve yeni fiyat geçişinin sağlanacağını belirtmek isteriz.

OKUYUN  Airbnb, 20 bin Afgan mülteciye geçici barınma sağlayacak