Popüler yayın platformu Netflix, bugün bilim kurgu dünyasının en ünlü filmi Terminatör’ü anime şeklinde sunulacağını duyurdu. “Terminatör” animasyonunu yapacak prodüksiyon firmaları ve yazarları da duyuruldu.

Netflix kısa süre önce yeni animasyonu DOTA: “Dragon Blood” ı tanıttı ve bugün yeni animasyon haberleri ile tekrardan gündeme geldi. Popüler yayın platformu, film endüstrisinin en ünlü bilim kurgu filmi Terminatör’ün animasyonunu yayınlayacağını duyurdu. Netflix, ayrıca “Terminatör” animasyonuna katılacak bazı ekip üyelerini de duyurdu.

Açıklamaya göre animasyon dizisinin yöneticisi Mattson Tomlin olacak. Tomlin, başrolünü Robert Pattinson’ın oynayacağı yeni Batman filmi “Batman” in ortak yazarlarından biri. Tomlin’in kariyeri kısa filmler çekiyor ve 2020’deki son çalışması “Küçük Balık” ın yazar kadrosunda bulunuyordu.

Yapım şirketi Production I.G olacak

Paylaşılan diğer detaylara göre Terminatör animasyonunun yapımından sorumlu firma Production I.G olacak. I.G prodüksiyon şirketi Japonya’daki en popüler stüdyolardan biridir ve “Ghost in the Shell”, “Psycho-Pass” ve “FLCL” gibi animasyonlar üretmiştir.

Şu anda Terminatör animasyonu hakkında çok detaylı bilgi bulunmamaktadır. Merak edenler arasında anime nasıl bir hikaye üzerine odaklanacak ve bize hangi karakterleri gösterecek. Ancak Tomlin yaptığı açıklamada, “Terminatör’e gelenekleri bozan, beklentileri alt üst eden ve cesaretli bir şekilde yaklaşmayı planladığını belirtti.”

Animasyon prodüksiyon şirketi Production I.G’nin başkanı Mitsuhisa Ishikawa, bir keresinde “Shell” deki “Ghost” yönetmeninin arkadaşı Mamoru Oshii’ye animasyon hakkında sorular sorduğunu söyledi. “Terminatör” ü bir anime haline getirmesi sorulduğunda, Ishikawa, “Aklını mı kaçırdın?” dedi. Cevabıyla karşılaştı. Açıklamasına göre, bu cevap onu projeye katılmaya teşvik etti.

OKUYUN  Bu hafta sonu Netflix’te izleyebileceğiniz 5 yeni yapım