Pandemi sebebiyle evde kalan insanlar zamanlarının çoğunu film ve dizilere harcıyor. Böyle bir dönemde Netflix hesabınızı arkadaşlarınızla ve dostlarınızla paylaşmak oldukça normaldir. Netflix’i iki veya daha fazla cihazda izlemek istiyorsanız, doğru planı seçmeniz ve en sevdiğiniz film veya dizilerin bir listesini oluşturmanız gerekir.

Netflix hesabınızı biriyle paylaştıysanız, izlediğiniz dizi ve filmleri onlarla paylaşmak ve izlemek isterlerse başkalarına kolayca gönderilebilirler. Bu şekilde şifreleriniz hızlı bir şekilde yayılır. İzlemeye devam et listesinin altında yeni bir etiket olduğunu gördüğünüzde bu durumu kolay bir şekilde anlayabilirsiniz.

Netflix’e bağlı cihazlar nasıl bulunur?

İzleme geçmişinizden, Netflix hesabınıza bağlı içerikleri kolayca kontrol edebilirsiniz. Kullanıcıların IP adreslerini kontrol edebilir ve eğer birini tanımıyorsanız yetkisiz olanları Netflix mobil uygulamasından veya bilgisayardan atabilirsiniz.

 1. Netflix’i açın.
 2. Profil’e tıklayın.
 3. Hesap’a tıklayın.
 4. Netflix ayarlarına gidin ve “Görüntüleme Geçmişi”ni seçin.
 5. Son izlediğiniz tüm dizi ve filmler gösterilecektir.
 6. “Cihaz Akış Etkinliği”ne tıklayın.
 7. Netflix hesabınızdaki tüm girişleri görün. Son kullanılan tarihten her şeye doğrudan erişebilirsiniz. Bu şekilde cihazın ailenize mi yoksa arkadaşlarınıza mı ait olduğunu anlayabilirsiniz.
 8. Yeni bir giriş olduğunda, Netflix her zaman bir e-posta gönderdiği gibi e-postaları kontrol edin. Cihaz adını, yerini ve giriş saatini dahi görebilirsiniz.

 

Netflix’ten tüm bağlı cihazlar nasıl kaldırılır?

Durumdan kaçmanın en iyi yolu, parolayı değiştirip ardından tüm bağlı cihazlardan çıkış yapmaktır.

 1. Ayarlar’a gidin.
 2. “Şifre Değiştir”e dokunun ve yeni bir şifre ekleyin.
 3. Tüm cihazların gerekli olup olmadığını kontrol edin.
 4. Tüm cihazlardan çıkış yapın.
 5. Yeni parola ile oturum açın.

Tüm bağlı cihazların Netflix’ten indirmeleri nasıl kaldırılır?

Netflix hesabınızı biriyle paylaşırsanız, indirme sınırına hızlı ve kolay bir şekilde ulaşırsınız. Bir şey indirmek istediğinizde, çok fazla cihaza indirdiğinizi gösterebilir. Bu bir hata mesajı olacaktır. Onlardan filmi silmelerini isteyebilir veya cihaza erişemezseniz cihazı listenizden silebilirsiniz.

 1. Ayarlar’a gidin.
 2. İndirme cihazlarını yönet seçeneğini seçin.
 3. Cihazı kaldır düğmesine dokunun.
 4. “Dizi ve Film başlıkları” kolayca taşınacaktır.
 5. Telefonunuzdan indirmeye devam edin.
OKUYUN  Birkaç basit adımda Netflix'ten çevrimdışı film nasıl indirilir?

İndirme zaman çizelgeleri ve tarihler eşleşmiyorsa, şifreyi değiştirmek sizin için akıllıca bir hamle olacaktır.

Netflix’in beğenilen yüksek kaliteli içeriği ve orijinal çalışmaları, para ödemeden indirmek veya izlemek isteyen birçok kişi olabilir. Ancak kesinlikle izini sürebilir ve Netflix’i kimin izlediğini görebilir ve bir sonraki oturum açışınızda dikkatli olabilirsiniz.