Müzik dinleme platformu olan Spotify, yeni bir özellikle kullanıcılarının karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Çalma kontrollerine bir özellik daha ekleyen uygulama, artık kendi uyandırma kelimesini kullanacak.

Platform, kullanıcıların telefonlarında veya akıllı hoparlörlerinde uygulamayı aktif etmelerine ve müzikleri ellerini kullanmadan yalnızca ses komutuyla kontrol etmelerine imkan sağlıyor.

‘Hey Spotify’ dönemi geldi!

Bu özelliği kullanmak isterseniz, uyandırma cümlesini ayarlamanız gerekmektedir. Ayarlamayı yaptıktan sonra ‘Hey Spotify’ demeniz ve sonrasında dinlemek istediğiniz şarkı adını söylemeniz yeterli.

Uyandırma kelimesi özelliğini kullanmak için birkaç şart var. İlk olarak, cihazın ekranının açık olması ve Spotify’ın çalışıyor olması gereklidir. Son olarak da uygulamaya cihazınızın mikrofonunu kullanmak için erişim izni vermeniz gerekli.

Bu özelliğin, mikrofona erişim izni istemesi bazı kullanıcıları tedirgin edebilir ancak Spotify’ın sadece bu kelimeyi aradığını ve diğer konuşmalarınızın kaydını almadığını da belirtelim. Zaten şirket, gizlilik politikasında belirtildiği üzere bu özelliğin sohbetlerinizi dinlemek için kullanılmadığının altı çiziliyor.

OKUYUN  Netflix, Türkiyede açılacak ofis için bir iş ilanı daha verdi