Epic Games Store her hafta ücretsiz oyunlar dağıtarak oyuncuları bünyesine çekmeye çalışsa da, bir topluluk oluşturmaya ve kaliteli bir arayüz deneyimi sunmaya çok uzak. Ancak geçtiğimiz yıl birçok güncellemenin geleceği ve mağazanın daha kullanılabilir hale geleceği belirtilmişti. İşte bu güncellemenin detayları belli olmaya başladı.

Önizleme özelliği geliyor

Artık Epic Games Store’da gezerken bir oyun hakkında ekstra bilgi almak istediğinizde oyunun sayfasına gitmeniz gerekmeyecek. Yeni özellik ile mouse imlecini ilgili oyunun üzerine getirdiğinizde çok ayrıntılı olmayan bazı bilgiler bir önizleme ekranında karşınıza çıkacak.

Profiller

Epic Games’in düzgün bir profil sayfası olmaması çokça eleştiri alıyordu. Yeni güncelleme ile profil sayfası düzeliyor. Aşağıdaki görse ile yenilikleri görebilirsiniz.

Ayrıca Epic Games bu yeni güncellemede “Başarımlar” kısmını da iyileştirmeyi vaat ediyor. PlayStation kupalarından alışık olduğumuz Bronz, Gümüş ve Altın sınıflandırmasına sahip bir yol izleyecekler gibi duruyor.

Güncellemelerin geleceği tarih henüz bilinmiyor. Şahsen ben bu güncellemelerin mağaza için yeterli olduğunu da düşünmüyorum. Steam ile yarışabilmesi için daha fazla güncellemeye ihtiyaçları var.

OKUYUN  Sims 4'ün yeni eklenti paketi: Coutyard Oasis