Türkiye’de yaşanan Çiftlik Bank olaylarını dizi yaptılar. Türkiye’de akrabanın akrabayı, kardeşin kardeşi içine sürüklediği bu büyük olaylar Exxen platformunda karşımıza dizi olarak çıkacak.

Yatırımcıları, hızlı ve kolay yoldan para kazanacağına ikna eden ve aynı yatırımcıları 1 milyar TL dolandırarak Türkiye tarihindeki en hızlı dolandırıcıların arasına adını yazdıran Mehmet Aydın (Tosuncuk) dizi oluyor.

Mehmet Aydın’ın hikayesini anlatan “Tosun” dizisi 6 bölüm sürecek. Dizinin bir antolojisi bu dizide Çiftlik Bank’ın kuruluşu, gelişimi ve dolandırıcılık sürecini anlatacak.

Exxen platformunda yayınlanacak

TV100’den Birsen Altuntaş’a göre Acun Ilıcalı’nın kurduğu Exxen platformunda yayınlanacak olan 6 bölümlük mini dizinin yönetmenliğini Özer Feyzioğlu üstlenecek. Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın adlı dizinin adı “Tosun” olacak. 2021 yaz aylarında yayınlanması bekleniyor. On binlerce kişinin dolandırıldığı, 1 milyar TL’nin yurt dışına kaçırıldığı ve yeni “girişimci dolandırıcılara” ilham olan Çiftlik Bank’ın dizisinin birçok kişiye ibret olması bekleniyor.

Geçtiğimiz birkaç yılda Mehmet Aydın’a her ay yaklaşık 1 milyon TL kripto para gönderildiği tespit edilmiş ve incelemeler başlatılmıştı. Çiftlik Bank olayının sonrasında Çılgın İnekler, Bizim Tavuklar gibi farklı platformlar ortaya çıkmış, buralarda da birçok kullanıcının dolandırıldığı tespit edilmişti. Kullanıcıların parasının Bitcoin’e dönüştürüldüğü tespit edildi. Aslında Mehmet Aydın da geçtiğimiz günlerde Bitcoin çiftliği kuracağını ve parasını herkese ödeyeceğini açıkladı. Tabii ki bu durumda çok uzun bir zaman geçti. Bu dizi de Çiftlik Bank’tan parasını kurtarmayı deneyen kullanıcıların anlatılıp anlatılmayacağını bilmiyoruz ama en son Çiftlik Bank mağdurları dedektif tutmayı bile denemişlerdi.

OKUYUN  Google'dan YouTuber'lara kötü haber! ABD'ye vergi ödeme zorunluluğu...