Her ne kadar Netflix kadar popüler olmasa da Amazon’un video akış servisi Amazon Prime Video da oldukça fazla kullanıcıya sahip. Prime Video son dönemde oldukça kaliteli yapımlarla karışımıza çıkıyor. Özellikle geçtiğimiz günlerde çıkış yapan The Wheel of Time (Zaman Çarkı) ve ileriki tarihlerde izleyeceğimiz Yüzüklerin Efendisi dizisi gibi. Bunlar bir yana Amazon Prime Video’ya Aralık 2021’de eklenecek olan yapımlar belli oldu.

200 milyon kullanıcıyı geçen Amazon Prime üyelerinin yararlanabildiği Prime Video servisine Aralık 2021’de eklenecek içerikler açıklandı.

Amazon Prime üyeliği sadece 7,90 TL ve Prime Video da dahil birçok servise erişim şansı yakalıyorsunuz. Ayrıca ilk ay da ücretsiz.

Amazon Prime Video Aralık 2021 eklenecek yapımlar

Harlem – 3 Aralık

Tracy Oliver’ın kalemiyle hayat bulan ve 20’li yaşlardaki 4 kız arkadaşın New York şehrindeki eğlenceli ilişkilerini siyahi kültürün bakış açısıyla ele alan komedi dizisi Harlem, 3 Aralık Cuma günü Prime Video Türkiye’de ilk sezonuyla ekranlara geliyor. Birçok kültürde flört normlarıyla ilgili kapsamlı bilgisi olan, fakat bunu kendi aşk hayatına bir türlü adapte edemeyen Columbia Üniversitesi’nin genç antropoloji profesörü Camille (Meagan Good), başarılı bir online randevu uygulamasının yaratıcısı olan Tye (Jerrie Johnson), umutsuz romantik modacı Quinn (Grace Byers) ve kendinden emin, başarılı bir şarkıcı ve aktris Angie’nin (Shoniqua Shandai) yaşadıkları eğlenceli anlar, Harlem’in ilk sezonunda izleyiciyle buluşuyor.

The Expanse – 10 Aralık

İnsanlık güneş sistemini Mars’ı, Ay’ı, Asteroit Kuşağı’nı ve de ötesini kolonileştirmiştir. Fakat yıldızlar hâlâ erişilmezdir.

Jim Holden Satürn’ün halkaları ile Kuşak’taki maden istasyonları arasında mekik dokuyan bir buz şilebinin idari subayıdır. O ve mürettebatı Scopuli adındaki terk edilmiş bir gemiye rastladıklarında korkunç bir sırla karşılaşırlar. Bu birileri için uğruna cinayet işlenecek bir sırdır hem de Jim ile mürettebatının hayal bile edemeyecekleri bir ölçekte. Jim gemiyi oraya kimin ve niye bıraktığını bulamazsa güneş sisteminde savaş çıkacaktır.

OKUYUN  Microsoft, Discord'u da satın almak istiyor!

Dedektif Miller bir kızı aramaktadır milyarlarca kişilik bir sistemdeki tek bir kızı. Fakat kızın ailesinde para boldur ve parayı veren düdüğü çalmaktadır. İpuçları onu Scopuli’ye ve isyancı sempatizanı Holden’a çıkardığında Miller bu kızın tüm olup bitenlerin anahtarı olabileceğini anlar. Holden ile Miller’ın Dünya hükümeti, Dış Gezegen devrimcileri ve gizli şirketler arasındaki ince bir çizgide yürümeleri gerekmektedir ve şans onlardan yana değildir. Fakat Kuşak’ta farklı kurallar geçerlidir ve küçük bir gemi bile evrenin kaderini değiştirebilir.

Encounter – 10 Aralık

Michael Pearce’ın yönetmenliğini üstlendiği, Riz Ahmed, Octavia Spencer ve Rory Cochrane’in başrollerini paylaştığı “Encounter”, 10 Aralık Cuma günü Prime Video Türkiye’de yayına giriyor. Donanımlı bir deniz kuvvetleri askerinin iki küçük oğlunu gizemli bir tehditten kurtarmak için çıktığı görev tehlikeli boyutlara doğru sürükleniyor.

The Grand Tour – 17 Aralık

Adından da anlaşılacağı üzere Büyük Tur’un her bölümünde üçlü, dünyanın başka bir ülkesine gidiyor. Bu göçebelikten dolayı, programı büyük bir çadırda sunuyorlar. Programın asıl amacı araba tanıtmak olsa da, bunu değişik senaryolarla süslendirerek ve yarışmalarla heyecanlandırarak yapıyorlar.

Meşhur üçlü, bu defa Fransız araba kültürünün tuhaf dünyasının içine dalıyor.

Being the Ricardos – 21 Aralık

Başrollerinde Nicole Kidman ve Javier Bardem’in devleştiği, Oscar ödüllü yazar ve yönetmen Aaron Sorkin’in anlatımıyla hayat bulan “Being the Ricardos”, 21 Aralık Salı günü Prime Video Türkiye’de ekranlara geliyor. Şok edici kişisel suçlamalar, siyasi bir karalama ve kültürel tabularla tehdit edilen Lucille Ball ve Desi Arnaz çiftinin karmaşık hale gelen romantik ve profesyonel ilişkileri tüm açıklığıyla gözler önüne seriliyor.