Akıllı telefon ve farklı alanlarda elektronik cihaz üreten Xiaomi, bu kez farklı bir ürünle tüketicilerin karşısına çıkıyor. Pulsatörlü yani dikey çamaşır makinesini piyasaya sürdü. Yeni ürün, pulsatör çamaşır makineleri serisinin en büyüğü olmasıyla rakiplerinden sıyrılıyor.

MIJIA, çamaşır makinesi Xiaomi’ye göre 10 kg kapasitesiyle; 48 gömlek, 4 metrekarelik perde, 16 kot pantolon ve 4 kişilik ailenin kıyafetlerini tek seferde yıkayabilecek.

Ayrıca, makine 16 profesyonel yıkama programına sahip. Bu durumda, hassa veya yüksek kalitede kumaşa sahip kıyafetlerinizi rahatlıkla yıkayabileceksiniz.

16 yıkama programında 8’i makine üzerinde bulunan tek düğme ile değiştirilebilir.

NFC teknolojisiyle işiniz çok kolay

Aynı zamanda, MIJIA uygulamasıyla, kullanıcılara aralarından seçim yapabilecekleri ekstra 8 profesyonel programa erişim sağlanıyor. Bu yeni ürün, kendi kendine temizleme ve havayla kurutma özelliklerini de içeriyor.

Kendi kendini temizleme modunda, yüksek hızlı su akışı makine kazanı içinde ve dışında biriken kirleri temizler. Hava ile kurutmada ise kalan nem, kazandaki bakteri üremesini engelliyor.

Tasarım detaylarına baktığımızda; makinenin gövdesinde PCM (Pre-Coated Metal) malzemeden üretildiği görülüyor.

Üst kapak, panoramik şeffaf tasarıma sahip ve kapak kapanırken yaralanmaları önlemek için çeşitli güvenlik özellikleri mevcut.

Makine, MIJIA Uygulamasıyla beraber  XiaoAI hoparlörü gibi bir akıllı ev cihazına bağlanabilir. Bu durumda hoparlör, makine yıkama bittiğinde hatırlatıcı olarak bip sesi çıkaracak veya müzik çalacak şekilde ayarlanabilecek.

Çamaşır makinesi, akıllı telefonlara NFC ile bağlanıyor. Böylece, evde çamaşır yıkamayı bilmeyen birisi varsa uzaktan kontrol ederek yardımcı olabileceksiniz.

Xiaomi, daha önce 666-999 yuan arasında değişen 3 kg, 5.5 kg ve 8 kg kapasiteli modelleri piyasaya sürmüştü. Bu modelin ise 10 kg olmasından dolayı 1.599 yuan (yaklaşık 250 dolar) satış fiyatıyla piyasaya çıkacağı öngörülüyor.

OKUYUN  YouTuber'ın yaptığı uçak düştü! Çevre sakinleri İHA sandı

Cihazın, Türkiye’de satışa sunulup sunulmayacağıyla ilgili henüz net bilgi bulunmuyor.