Birleşik Krallık’ta bir otelde yaşanan olay yüzleri güldüren cinsten. Çalıştığı otelden çıkarak hızla uzaklaşan bir robot süpürge kaçtı.

Travelodge Cambridge Orchard Park’ta çalışan bir robot süpürgenin otelden firar ettiği açıklandı. Yaşanan olay sonrası sosyal medyada büyük ilgi gören kaçak robot süpürge ile ilgili otel çalışanlarından “Şu an her yerde olabilir. Umarım seyahatinden keyif alıyordur.” yorumu geldi.

Otel personeli cuma günü otelde yaşanan robot süpürgenin firarı hikayesini sosyal medyada yayınladı ve bulunursa geri iade edilmesini istedi. Müdür yardımcısı yaptığı açıklamada “Bugün yeni robot süpürgelerimizden biri hayatını kurtarmak için firar etti. Normalde otel kapısının önünden geri dönmesi gerekirken, bu kez o kaçmayı tercih etti.” dedi.

Robot süpürgenin kaçtığını 15 dakika sonra fark ettiğini belirten personel, cihazın o süre zarfında her yere gitmiş olabileceğinin mümkün olduğunu söyledi.

Müdür yardımcısı, kaçak süpürgenin bulunup götürüldüğünden şüphelendiğini söyledi. Yalnızca oteldeki şarj istasyonu ile uyumlu olduğu belirtilen robot süpürgenin çalınmasının bir anlam ifade etmeyeceğini de belirtti.

Ancak robot süpürgenin özgürlüğe doğru bu kaçışı çok da uzun sürmedi. BBC’nin haberi göre robot süpürge cuma günü öğleden sonra, çalılardan yapılmış çitlere takılmış bir halde, ön bahçede çalışan bir otel temizlikçisi tarafından bulundu. Olayın ardından gazeteye konuşan otel yetkilileri, robot süpürgenin “Şimdi robot süpürge ailesinin geri kalanıyla birlikte bir rafta mutlu bir şekilde oturduğunu” kaydetti.

OKUYUN  Microsoft Mesh, sanal dünya ile gerçek dünyayı birleştiriyor! Karma gerçeklik...