Japonya’nın teknoloji mücevheri Sony, geçtiğimiz yıl giyilebilir klima olarak tanımladığı Reon Pocket adında ilgi uyandıran bir ürün piyasaya sürmüştü. Sony, birinci nesil giyilebilir klimasına duyulan ilgi hoşuna gitmiş olacak ki şimdi de ikinci neslini satışa sundu.

Yeni Reon Pocket 2, gözden geçirecek olursak geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen modelle büyük ölçüde aynı tasarımda bir ürün. Yine de Sony, yeni nesil giyilebilir klimasının ısı emilimini iki kat artırdığını ve bu sayede de daha iyi bir soğutma sunduğunu belirtiyor. Ayrıca Reon Pocket 2‘de suya karşı koruma da yeniden tasarımlanmış durumda ki bu, giyilebilir klimanın fiziksel egzersizler sırasında da kullanılabilmesini mümkün kılmakta.

Birinci nesil Reon Pocket daha çok insanların dayanılmaz sıcaklar altında işe gidip gelirken serin kalmasını amaçlamaktaydı ancak yeni nesilde ise Sony, spor aktivitelerini de hedef almış durumda. Sony, giyilebilir klimanın yerleştirilebileceği özel ceplere sahip golf kıyafetleri üretmek için Le Coq, Munsingwear ve Descente gibi spor giyim markalarıyla anlaşma yapmış durumda.

OKUYUN  Six Days in Fallujah oyunu Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi tarafından istenmiyor