Sahip oldukları genetik bozukluklar nedeniyle küçük bir çocuk gibi görünen sosyal medya fenomenleri “Hasbulla Magomedov” ile “Abdu Rozik”, dövüşmeye karar verdi. Önümüzdeki 3-4 gün içinde gerçekleşeceği açıklanan gösteri amaçlı dövüş, bazı kesimleri rahatsız etmiş bulunuyor.

İnternet dünyasının hayatımıza kattığı sayısız isim var. Üstelik bu isimlere her gün yeni birisi eklenmekte. Son dönemde popülerliği artan internet yüzlerinden olan “Hasbulla Magomedov” ve “Abdu Rozik” çocuk gibi görünse de aslında yetişkin olan kişilerdir. Yakında fotoğraflarını gördüğünüzde ikisini de tanıyacaksınız.

Bu iki isim ilginç bir olayla bir süredir gündemde. Hasbulla Magomedov ve Abdu Rozik, büyüme hormonunun yetersiz üretimine yol açan genetik kusurlara sahipler ve bu anomali onları küçük çocuklar gibi göstermekte. Sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla dikkatleri üzerine çeken ve fenomen haline gelen bu isimler, aldıkları bir kararla dövüşme kararı aldı. Tahmin edebileceğiniz gibi bu kavga gerçek değil ama yine de sosyal medyada büyük tepkilere yol açtı.

Yukarıda gördüğünüz fenomenlerden biri 18 yaşında diğeri ise 17 yaşında. Yani her ikisi de yetişkin olarak kabul ediliyor. Nitekim bu kişilerin yasadışı olmasına rağmen kafeslerde bile dövüşmesi mümkündür. Ancak Uluslararası Paralimpik Oyunlarını direktörlerinden Uliana Podpalnaya, bunun etik dışı ve tamamen yanlış bir yaklaşım olduğunu düşünüyor. Bu tür etkinliklerin küçük insanları spora çekmediğini belirten Podpalnaya, bu tür organizasyonların kesinlikle engellenmesi gerektiğini savunuyor. Elbette Podpalnaya gibi düşünen sıradan insanların sayısı az değil. Konuyla ilgili açıklamalar, Asxab Tamaev isimli boksör tarafından yapıldı. İkilinin kavga etmesine yardımcı olacağını söyleyen Tamaev, bu karşılaşmanın birkaç gün sonra gerçekleşeceğini duyurdu. Olayları bir araya getirerek fotoğraf da çeken boksör, 3-4 gün içinde büyük bir savaş olacağını adeta bir başarıymış gibi ifade etti.

OKUYUN  Hayvanları Koruma Kanunu'nun bazı maddeleri nihayet kabul edildi