Kuzey Kore lideri Kim Jong-Un’un kafasının arkasında garip bir koyu yeşil nokta tartışma konusu oldu.

Kuzey Kore lideri diktatör Kim Jong-Un görünüşe göre bağzı sağlık sorunları yaşıyor. Kuzey Kore medyası bu konuda oldukça dikkatli davransa da Kuzey Kore’nin ana TV kanalı Korea Central Television, geçen gün yayınlanan görüntülerle herkesi şaşırttı.

Temmuz ayından yansıyan fotoğraflara göre Kim Jong-Un un kafasının arkasında “garip yeşil ve karanlık bir nokta” var. Kuzey Kore lideri, hafta boyunca halka açık etkinliklerde boy gösterdi. Bazılarında kafasının arkasındaki kısım bir yara bandıyla kapatılmıştı. Bazılarında ise yeşil karanlık nokta görülebiliyordu.

Kim 24-27 Temmuz tarihleri ​​arasında askeri bir etkinliğe, ardından 27-29 Temmuz tarihleri ​​arasında bir savaş gazisi konferansına ve diğer etkinliklere katıldı. 29 Haziran’daki son halka açık toplantılarından önce, Kim Jong-Un’un başının arkasında bu yeşil işaretler yoktu ve en sevdiği grup olan Band of the State Affairs Commission (SAC)-Kim’in yarı başkanlık ofisinin adını taşıyan karma bir orkestra ve koro grubu- ile yaptığı toplantıda da yoktu.

Kuzey Kore devlet medya sitesi NK News şöyle açıklıyor: ” Kuzey Kore lideri Kim Jong Un geçen hafta halka açık etkinlikler sırasında başının arkasında karanlık bir nokta ile göründü. Koyu yeşil noktanın ne olduğu veya çürük olup olmadığı hala bilinmiyor ve sadece görüntülerle teşhis edilmesi zor ” dedi.

Kim’in son görüldüğü tarih 29 Haziran’dı ve o sırada kafasında böyle bir işaret yoktu. Ancak Temmuz ortasında iki hafta gözden kaybolan Kim, geri döndüğünde başının arkasındaki yeşil işaret oradaydı.

OKUYUN  Google, Android telefonlara önemli özellik getiriyor!