Dünyanın en popüler canlı yayın platformlarından biri olan Twitch, son dönemlerde siyasetçilerin de dikkatini çekmeye başladı. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, ünlü yayıncı Pqueen’in Twitch yayınına geçtiğimiz haftalarda konuk olmuş ve Twitch Türkiye’de izlenme rekoru kırmıştı. 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün bir video paylaştı. Paylaştığı videoda, Green Card başvurusu kabul olan bir gencin paylaşmış olduğu sevinç görüntülerinden bahseden ve “Biliyorum siz de uyumuyorsunuz gençler, gelin biraz dertleşelim…” diyen Kılıçdaroğlu’nun söz konusu paylaşımını alıntılayan Jahrein, şu ifadeleri kullandı:

“Allah aşkına nasıl yapacaksınız bu dediklerinizi? 2018 seçim bildirgenizi okudum şimdi. Bana hiç yeterli gelmedi. Nolur birileri çıkıp artık bu gençlik için ayakları yere basan sağlam bir plan açıklasın!”

CHP Genel Başkanı’ndan cevap gecikmedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Jahrein’in bu açıklamalarına karşı sessiz kalmadı ve “Konuşulacak çok şey var. Ben hazırım. Chat de hazır olduğunda haber ver” diyerek ünlü Twitch yayıncısı ve milletvekili adayı Jahrein’e ortak yayın çağrısında bulundu.

Jahrein Kılıçdaroğlu’nın bu ortak yayın çağrısına “En yakın zamanda buluşalım. Gençlerin soracak çok sorusu var! Ben sizi bulamam ama siz bana bir şekilde ulaşırsınız sanırım” şeklinde yanıt verdi ve Kılıçdaroğlu’nun yayın davetini kabul etti. 

Yayının ne zaman gerçekleşeceğine dair henüz iki taraftan da bir bilgi paylaşılmadı. 

OKUYUN  Mansur Yavaş, Twitch platformunda Pqueen programına konuk olacak