Amazon’un kurucusu ve aynı zamanda dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos, uzay yolculuğu ile bir süredir gündemde. Bezos, kendi kurduğu uzay taşımacılık şirketi Blue Origin’in ilk insanlı uçuşunda bizzat yer alacak. Yanında da kardeşi ile uçuş ekibi dışındaki bir kişiyi daha götürecek. Bezos’un uzaya gitmesini ve bir daha dönmemesini isteyen bir kesim, bunun için bir imza kampanyası başlattı. 

Jeff Bezos’un uzaydan bir daha dönmemesini isteyen kesim, servetinin de sıradan kişilere dağıtılmasını istiyor. İlginçtir ki, Bezos’un Dünya’ya dönmesini istemeyenlerin sayısı hiç de az değil. 

Kampanya Change.org’dan başlatıldı ve şu ana kadar 115 binin üzerinde imza toplamayı başardı. Kampanyaya olan ilgi giderek büyüyor. Bu kampanyanın Jeff Bezos’un gözünde elbette hiçbir değeri yok fakat bu denli insanın Bezoa’tan rahatsız olması şaşırtıcı. 

Jeff Bezos’un da içinde olacağı Blue Origin’in ilk insanlı uçuşu 20 Temmuz tarihinde gerçekleşecek. Uzay aracı, 3.220 km/sa hızla uzaya doğru yol alacak. Dünya yörüngesinin zirvesine ulaştığında birkaç dakika hareketsiz kalıp, ardından da yumuşak iniş yapacak. Fırlatma ve iniş sürecinin 10-12 dakika arasında sürmesi bekleniyor. 

OKUYUN  4 Kasım A101 Aktüel teknoloji ürünleri! Samsung akıllı TV, Retro pikap ve daha fazlası...