Sosyal medya gündemine girmeye çalışan bir kesim, Twitter’da #12nisan etiketini ortaya çıkararak ülke gündemini değiştirmeyi başardı. ‘‘Mizah’’ adı altında yapılan, hiç de komik olmayıp aksine çok büyük bir sıkıntıyı ele alan konu etiketi, Emniyet Genel Müdürlüğü’nü harekete geçirdi. 

Bir kesimin Twitter’da #12nisan etiketini kullanarak yaptığı paylaşımlar, Emniyet Genel Müdürlüğü’nü harekete geçirdi. Emniyet Genel Müdürlüğü’nün yaptığı açıklamalara göre, bu etiketin altına atılan paylaşımların bir kısmının ‘‘sosyal medya terörü’’ kapsamına girdiği ve söz konusu paylaşımların sahipleri hakkında soruşturma başlatıldığı duyuruldu. 

Twitter’daki 12 Nisan etiketi ne anlama geliyor?

Öncelikle 12 Nisan diye özel bir tarihin olmadığını belirterek başlayalım. Twitter üzerinden #12nisan etiketi başlatan bir güruh, 12 Nisan’ı kadınlara saldırı günü olarak ilan etti. ‘‘Kara mizah’’ adı altında yapılan bu çirkin paylaşımlar bazı şeylerin mizahı olmaz tabirini haklı çıkardılar. Söz konusu etiket altında kan donduran paylaşımlar bulunuyor. 

Emniyet Genel Müdürlüğü’nü harekete geçmek durumunda bırakan bu çirkin etiket, vatandaşları birbirine düşürdü. Bir kesim, bu etiketi gündeme getirenlere karşı oldukları ithamda bulunurken, diğer bir kesim kadın ve erkek düşmanlığı yapmaya başladı. 

Emniyet’in Twitter üzerinden yaptığı paylaşım:

Megabayt ekibi olarak, Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bu kadar hassas bir konunun peşini bırakmayacağını biliyor ve bu etiketi açan zihniyeti kınıyoruz. 

OKUYUN  Kripto para sonu oldu: Her şeyini kaybedince intihar etti