SpaceX ve Tesla CEO’su aynı zamanda dünyanın en zengin insanı unvanının da sahibi Elon Musk, Twitter hesabından yine çok konuşulacak bir açıklama yaptı. Elon Musk, olası bir kitlesel yok oluşu atlatmanın yolunu attığı tweet ile paylaştı.

“Çok gezegenli yaşam”

Elon Musk, sürekli dile getirdiği gibi en büyük hedefinin Mars üzerinde bir yaşam oluşturabilmek konusunda büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor. Musk’a göre insanlığın geleceğinde diğer gezegenlere göç etmek var ve bu insanlığı kurtaran şey olacak.

Elon Musk’un Twitter’da paylaştığı bir tweet, bilimsel gelişmelerin aktarıldığı phys.org isimli internet sitesinde yer alan bir makale cevap olarak verildi. Makale ile ilgili yorum yapan bir sosyal medya kullanıcısı, bugüne kadar 5 kitlesel yok oluş olayı yaşandığını, bunun altıncısının ise bizzat insan eliyle gerçekleşeceğini ve insanların kendi kendini yok edeceğini söylüyor. Elon Musk da buna cevap olarak kurtuluş reçetesini verdi:

“İnsanlık yaşamını çok gezegenli bir hale getirmedikçe, tüm türlerin yok olma olasılığı yüzde 100.”

Elon Musk’a göre 6. kitlesel yok oluş tüm insanları yok edecek. Ancak Bundan kurtulabilmemizin tek yolu insanlığın çok gezegenli bir yapıya geçmesi. Bunun dışında kurtulma şansımız yok. Kurduğu SpaceX isimli uzay taşımacılığı şirketi ile çok önemli işler yapan Musk’ın planlarından bir tanesi de Mars’a koloni kurmak. Musk bu amacına ulaşabilecek mi bekleyip göreceğiz.

OKUYUN  Twitter'da bot hesaplar için özel etiket dönemi başladı