Poloraid markası, dünyanın en küçük anlık fotoğraf makinesini tanıttı. Polaroid Go adı verilen cihaz, 27 Nisan tarihinde piyasaya çıkacak. Polaroid Go, çekim için dünyanın en küçük analog kamerası olarak piyasada konumlandı.

Cihazın, minyatür bir gövdesi var (boyutu 105x84x61 mm). Bataryası, 15 kartuşa yetecek şekilde 750 mAh pile sahip. Selfie aynası, flaş ve çift pozlama yapabilme yeteneği de dahil olmak üzere oldukça geniş işlevleri var.

USB ile şarj

Polaroid’e göre kameranın 750 mAh kapasiteli bataryası ile 15 paket kartuş kullanılabiliyor. Her pakette 8 film olduğunu düşünürsek, 120’ye kadar çıkan filmden bahsediyoruz demektir. Cihazın şarj işlemi ise USB ile bağlantı noktası üzerinden yapılıyor. Aynı zamanda cihazın, 34mm odak uzaklığına ve zamanlayıcıya sahip bir lensi de var.

Polaroid’in Baş Tasarım Sorumlusu Ignacio Germade yaptığı açıklamada; “Polaroid Go’yu en küçük ayrıntısına kadar tasarlamak için birkaç yıl harcadık. Bu modelin dahili bileşenleri, bir tür üç boyutlu ‘Tetris’ gibi, basit ve doğrusal bir tasarıma ve her şeyden önce mümkün olan en küçük anlık analog kameraya götüren doğru bir kompozisyonda düzenlenmiştir.” İfadelerini kullandı.

Polaroid Go, şirketin web sitesinde ön siparişe açıldı ve 27 Nisan’da satışa sunulacak. Cihazın kartuşlu fiyatı 139 euro, kartuşsuz fiyatı ise 119 euro olarak belirlenmiş.

Siz dünyanın en küçük anlık fotoğraf makinesi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Megabayt ekibiyle paylaşın.

OKUYUN  Cumhurbaşkanı'ndan normalleşme sürecine ilişkin ilk açıklama!