Vaka sayılarının artması üzerine ülkemizde 17 günlük tam kapanma kararı alınmıştı. Bu sürecin ilk haftası geride kalırken, yetkililerden de normalleşme süreciyle ilgili açıklamalar gelmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, katıldığı bir iftar programında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan; kapanma sürecinin seyri veya ne zaman biteceğiyle ilgili açıklamalarda bulunurken, yakın zamanda normal hayata geçileceğini de ifade etti. Birçok ilden gençlerle birlikte gerçekleşen iftar programında Erdoğan; “Tedbirlere uyarsak normal hayat yakın. Bir süre daha fedakarlık gerekli. Normale kısa sürede döneceğimize inanıyorum” şeklinde konuştu.

Okullar açılacak mı?

17 Mayıs tarihinde bitecek tam kapanma sonrası başlayacak normalleşme sürecinde takviminin yakın açıklacağını belirten Erdoğan, “İlk kabine toplantımızın en önemli gündem maddelerinden biri bu olacak. Bu takvimde okulların açılışıyla ilgili süreç de yer alacak. Vefat sayısında ciddi manada düşüş var. Sizleri okulunuzla buluşturmak için her türlü gayreti gösterdiğimizden emin olabilirsiniz.” ifadelerini kullandı. Önümüzdeki günlerde normalleşmenin nasıl olacağını, okulların veya mekanların açılıp açılmayacağını takvim açılandığında öğrenmiş olacağız.

OKUYUN  Apple lansman yapmayınca kaşlarını kazıtmak zorunda kaldı!