Yine bir Apple etkinliği daha geldi çattı. Bu akşam, yani 18 Ekim TSİ 20.00’da başlayacak etkinlik için geri sayım başladı. Geçen ayki etkinlikte yeni iPhone’ları, Apple Watch Series 7 ve iki yeni iPad’i görmüştük. Apple’ın bu etkinliğinde ise “Unleashed” sloganıyla karşımıza çıktığını görüyoruz. Peki Apple etkinliği nasıl izlenir? Apple Unleashed etkinliği canlı yayını nasıl izlenir? İşte detaylar…

Neler tanıtılacak?

Bu etkinlikte MacBook Pro’ların tanıtılacağının sızıntılarını daha önce size aktarmıştık. M1X işlemcili yeni tasarımıyla MacBook’ları bu etkinlikte görmemiz şaşırtmayacaktır. Bunun dışında yeni AirPod’lar, macOS Monterey’in tam sürümü ve Mac mini gibi tanıtımlar da bu etkinlikte karşımıza çıkabilir.

Apple Unleashed etkinliği nasıl canlı izlenir?

Apple’ın Unleashed etkinliği izlemenin en kolay yolu YouTube kanalını ziyaret etmekten geçiyor. Hatta siz zahmet etmeyin diye hem aşağıya biz bu canlı yayın ekranını da ekledik. Sayfamızdan etkinliği canlı olarak izleyebilirsiniz. Bunun dışında televizyondan izlemek isterseniz de Apple TV uyumlu bir akıllı TV’den izleyebilirsiniz.

Yeni Macbook Pro’lar çentikli ekranla mı gelecek?

Bu yılın en çok beklenen bilgisayarlarından olan Macbook Pro, pazartesi etkinlikte yeni modeliyle karşımıza çıkacak. Gelen son bilgilere göre ise Macbook Pro serisinin çentikli ekrana sahip olacağı görülüyor.

Apple’ın M1 işlemcisi sektörü etkileyen bir çözüm olmasına rağmen hala Apple’ın Pro modellerinde kullanılmış değil. Apple’ın Pro cihazları için tanıtılması beklenen M1X, uzun zamandır konuşuluyor. Pazartesi düzenlenecek olan Apple’ın “Unleashed” etkinliğinde tanıtılması beklenen Macbook Pro serisinde M1X ile karşılaşma ihtimalimiz çok yüksek. Ancak asıl sürpriz bu değil. Yeni Macbook Pro serisinde kullanılacak yeni tasarım oldukça tartışmaya neden olacak gibi.

Yıllardır iPhone serisinde kullanılan ekran çentiğinden bir türlü vazgeçmeyen Apple, Macbook modellerine de bu çentiği getiriyor olabilir. Tanıtıma kısa süre kala ortaya çıkan görüntü, Macbook Pro 16 ve 14’ün çentikli bir ekran ile geleceğini gösteriyor. Çentiğin, FaceTime kamerası ve ortam ışığı sensörüne sahip olması bekleniyor ancak çentik, Face ID sensörlerini barındırmayacak. Apple’ın Face ID olmadan çentik kullanmak isteme sebebi olarak ise tasarımsal olarak görülüyor.

OKUYUN  iPhone 13 modellerinin pil kapasiteleri belli oldu! İşte iPhone 12 ile karşılaştırılması