Japonya, Fukuoka’da 59 yaşındaki bir adam, 87 ve 88 yaşlarındaki anne ve babasını öldürmekten polis tarafından gözaltına alındı. Adamın belirttiğine göre, ailesini öldürmesinin sebeplerinden biri de anime izlemesinin kesintiye uğramasıydı.

Yomiuri Shimbun ve Tokyo Reporter’ın haberine göre; ailesine bakan Junji Matsumoto: “Ne zaman anime izlesem, ailemin beni rahatsız etmesi can sıkıcıydı. Ben de dayanamadım.” dedi.

Junji, babası Hirokazu ve Annesi Makie birlikte yaşıyorlardı ve ebeveynlerin emekli maaşlarıyla geçiniyorlardı. Tekerlekli sandalye ile etrafta dolaşabilen ebeveynler, bakıma muhtaçtı. Oğulları Junji’nin ise ailesine bakmaktan başka bir işi olup olmadığı belli değil. Junji Matsumoto, babası tuvalete gitmek için yardım isteyince anne ve babasını öldürdü. Bunun 20 Haziran gecesi olduğu düşünülüyor.

Katil adam; “Bir animede güzel bir sahne sırasında, babam defalarca ona bakmamı istedi. Bana sürekli laf söylediği için ben de onu öldürdüm” dedi. Daha sonra da aynı şekilde annesini öldürdü.

OKUYUN  Netflix'in Cowboy Bebop live-action dizisi için çıkış tarihi belli oldu