Amerika Birleşik Devletleri istihbarat topluluğundan bir rapor, 2004 ve 2021 yılları arasında açıklanamayan 144 olayı doğruladı.

2004 ve 2021 yılları arasında, ABD istihbarat teşkilatlarının Tanımlanamayan Hava Olayları (UAP) veya daha yaygın olarak Tanımlanamayan Uçan Cisim (UFO) olarak bilinen 144 olay meydana geldi. Savunma Bakanlığı Tanımlanamayan Hava Olayları Görev Gücü, raporunda bu 144 olaydan 143’ünün beş ayrı kategoride sınıflandırılabileceğini doğruladı; Havadaki dağınıklık, Doğal atmosferik olaylar, sınıflandırılmış ABD programları, Yabancı düşman sistemleri ve diğerleri.

Bu kategorileri incelediğimizde, çoklu sensör gözlemlerine ait 80, çok yakından geçişler ile ilgili 11 rapor ve olağandışı uçuş özellikleri ile ilgili 21 rapora rastlanıyor. Ek olarak, rapor, 144 raporun 18’inin, gelişmiş havacılık yetenekleri olarak tanımlanan UFO’lardan bahsettiğini ortaya koyuyor. Rapor, bildirilen bazı nesnelerin radyo sinyalleri üretebildiğini, tamamen hareketsiz kaldığını veya herhangi bir ” fark edilebilir itme gücü” olmadan aniden hareket ettiğini belirtiyor. İlgili kaynağa buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. (İngilizce)

UFO uzmanları tarafından doğrulandı! En güvenilir uzaylı fotoğraflarından…

Netflix’in yeni UFO belgeselinden ilk fragman geldi: Çok Gizli UFO Projeleri

OKUYUN  Pentagon, Microsoft’la yaptığı 10 milyar dolarlık anlaşmayı iptal etti