Şanghay’ın Pudong Havalimanı’ndaki gümrük yetkilileri 7,6 ton sahte Pokémon kartı ele geçirdi . Kartlar Çin’in Qingdao eyaletindeki bir şirketten gönderildi ve Hollanda’ya gidiyordu.

Pokeguardian’ın haberine göre, ihraç ürünlerinin markasız olarak listelendiği gümrük beyannamesi, havalimanı yetkilileri arasında şüphe uyandırdı. Pokémon’un telif hakkı Çin’dedir ve ülkenin fikri mülkiyet yasaları tarafından korunmaktadır. Bu nedenle, sahte kartları ihraç etmek Çin yasalarını ihlal ediyor.

Screenshot: Shanghai Daily

Gümrük memurları kutuları açtı ve içinde sahte Pokémon kartları olduğunu keşfetti . İhracatçı, görünüşe göre Qingdao Import and Export Co., Ltd. adlı bir şirket olarak listelenmişti.

Shanghai Daily , kartların büyük kutularda paketlendiğini ve paletlere yüklendiğini bildirdi. Toplamda, gümrük memurları yaklaşık 400.000 sahte pakete el koydu.

İşte ele geçirilen kartlardan görüntüler:

Screenshot: Shanghai Daily

Screenshot: Shanghai Daily

Resmi Çin medyasında gösterilen kaçak kartlardan bazıları İspanyolca Pokémon Sword ve Shield Vivid Voltage booster paketleriydi. Paketlerin Avrupa’da orijinal adı altında satılacağı düşünülüyordu. Gümrük memurları, kartların toplam ağırlığı 7,6 tonun üzerinde olan 20 büyük kutuya konduğunu söyledi.

OKUYUN  40 bin tonluk gemi ikiye ayrıldı!