Electronic Arts yapımı bir hayatta kalma korku oyunu olan Dead Space, 27 Ocak tarihinde yeniden yapımıyla severleriyle tekrar bir araya gelecek. Ayrıca sinema ve korku dünyasının tanınan yönetmeni John Carpenter‘dan Dead Space hayranlarını sevinderecek yeni bir bilgi paylaştı.

dead space (1)-1

Genellikle korku ve bilim kurgu yapımlarıyla dünya çapında ismini tanıtmayı başaran ünlü yönetmen John Carpenter, Variety’le gerçekleştirdiğii bir röportaj sırasında, Dead Space filminin çalışmalarına başlandığını ağzından kaçırdı.

dead space (2)

Bunun yanı sıra Ünlü yönetmen, Dead Space serisini çok beğendiğini ve gelecek yeniden yapım oyunu heyecan içinde beklediğini söyledi. Henüz film için resmi bir tanıtım paylaşılmasa da Carpenter röportaj sırasında bir film hazırlığ içinde olduğunu paylaştı.

Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 için çıkış tarihi verildi! Vampire: The Masquerade - Bloodlines 2 için çıkış tarihi verildi!

”Oyunların büyük hayranıyım, tüm Dead Space yapımlarını oynadım. Şu yeni dijital kameralara, RED’lere bakıyordum ve birden ‘Dead Space filmi yapmak isterdim’ dedim. Sonra birden bu yayıldı ve insanlar ‘Ne zaman yapıyorsun?’ diye sordu. Ben yapmıyorum. Sanırım çoktan başka bir yönetmen buldular ve bana sormadılar. Yani biri gelip bana sorana kadar ben böyle bir film yapmayacağım. Ama Ocak ayında yeni bir Dead Space oyunu geliyor ve kesinlikle oynayacağım.”