Maxis ve The Sims Studio tarafından geliştirilen ve Electronic Arts tarafından yayınlanan 2014 tarihli yaşam simülasyonu The Sims 4, oynaması ücretsiz oyun modeline geçiyor. 

Çıkışından 8 yıl sonra bile sürekli aldığı ek paketler ve güncellemelerle oyun dünyasının en kapsamlı simülasyonlarından olan The Sims 4 için oyunun yapımcılarından oldukça sevindirici bir haber geldi. Oyunu daha önce satın alıp oynama fırsatı bulamayanlar için harika bir haber geldi ve The Sims 4 artık oynaması ücretsiz bir oyun haline geliyor.

Ek paketler ücretli olmaya devam edecek

Son dönemde zam haberleri yüzünden Türk oyuncuların iyice boynu bükükken, ücretsiz oyun haberleri biraz olsun yüzümüzü güldürüyor. EA, çıkışından yıllar sonra The Sims 4‘ü 18 Ekim’den itibaren oynaması ücretsiz modele geçiriyor. Oyunun sadece temel hali ücretsiz olarak oynanabilecek. Eğer ek paketlerden birisiyle oyunu oynamak istiyorsanız, bu ek paket için ücret ödemeniz gerekecek.

sims4

Peki oyunu daha önce satın alanlar ne yapacak?

EA, oyunu daha önce satın alan oyuncuları da unutmadı. Eğer ki daha önce Mac, PlayStation 4, PlayStation 5, Windows PC, Xbox One ve Xbox Series X platformlarından birine The Sims 4‘ü satın aldıysanız, oyun içi kataloğa yeni mobilya öğeleri ekleyen Desert Luxe Kit‘e ücretsiz olarak sahip olacaksınız.

Geliştirici ekip, oyuncular için yeni ve anlamlı deneyimler geliştirmeye kendini her zamankinden daha fazla adadı. Yakın gelecekte Kits ve Sims Delivery Express paketleri geliştirmeye ve yayınlamaya devam edeceğiz. Geçiş yaptığımız yeni model yalnızca oyunun öngörülebilir geleceğiniz bir nebze de olsa uzatmak için.

Maxis

Bethesda'nın üzerinde çalıştığı yeni oyunlar belli oldu! Bethesda'nın üzerinde çalıştığı yeni oyunlar belli oldu!

The Sims 4, 18 Ekim’den itibaren tamamen oynaması ücretsiz olacak. Sakın bu tarihten önce oyunu satın almayın ve ücretsiz olmasını bekleyin. Oyunu 18 Ekim tarihinden itibaren dilediğiniz platform için tamamen ücretsiz olarak elde edip kütüphanenize ekleyebileceksiniz. Oyun sınırlı bir süre için değil, kalıcı olarak kütüphanenize eklenecek ve tamamen sizin olacak.