Beş sezon boyunca toplamda 428 milyon sterlin değerindeki anlaşmanın, kripto paralarla ilgili endişelerin artması sonucunda, Crypto.com'un son dakikada anlaşmadan çekildiği söyleniyor.

crypto.com sampiyonlar ligi (1)-1

Ünlü kripto para sitesi yanlışlıkla 7,2 milyon dolar geri ödeme yaptı! Ünlü kripto para sitesi yanlışlıkla 7,2 milyon dolar geri ödeme yaptı!

Crypto.com, Gazprom'un yerini almıştı

UEFA, Ukrayna'daki savaş nedeniyle Rus enerji sağlayıcısı Gazprom ile bağlantılarını kesmesinin ardından anlaşmanın yerini alacak şekilde Crypto.com ile anlaşma görüşmelerinde bulunuyordu. Ancak son aylarda dijital varlık platformları, ekonomiden gittikçe uzaklaştı ve giderek daha fazla futbol sponsorluğu anlaşması gerçekleştirerek bir akıma kapıldı.

Ayrıca geçen yıl İspanyol forvet David Barral, Real Madrid'den DUX International de Madrid'e transferinde Bitcoin kullanılarak ödeme gerçekleştirerek futbol tarihinde bir ilk olmuştu.

crypto.com sampiyonlar ligi (1)

UEFA'ya göre, kripto para sektörleri, kulüplerin pandemi sonucu kaybedilen gelir akışlarını doldurmalarına yardımcı oldu.

Bu kazançlı sponsorluk anlaşmalarına rağmen, Bitcoin Kasım 2021'deki tarihi zirvesinden neredeyse %70 değer kaybetti. Ethereum ise %70'ten fazla değer kaybetti ve birkaç kripto borsa çalışanları toplu olarak işten çıkarılma durumu ile karşı karşıya kaldı.

CEO Kris Marszalek'in açıklamalarına göre, Haziran ayında Crypto.com işgücünün neredeyse %5'ini azaltarak yaklaşık 260 çalışanını işten çıkardı.

crypto.com sampiyonlar ligi (3)

Singapur merkezli kripto para sitesinin ayrıca Formula 1, Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası ve Katar'daki 2022 Fifa Dünya Kupası ile sponsorluk anlaşmaları bulunuyor.

Amerikan sporlarında birçok büyük sponsorluk anlaşmasına sahip olan Crypto.com, bu yıl Super Bowl'un TV yayını sırasında yayınlanan basketbol efsanesi LeBron James'in yer aldığı bir reklamla pazarlama çabaları ile tüm dünyada yankı uyandırdı.

Crypto.com, kripto para yasa düzenlemeleri nedeniyle Şampiyonlar Ligi anlaşmasından çekiliyor

Crypto.com ile Şampiyonlar Ligi anlaşmasının çöküşü, Avrupa ülkelerindeki kripto para düzenleme yasaları endişeleri nedeniyle şirketin ticaret ve işletme yeteneği için yasal sorunlar yaratabileceği korkusundan kaynaklandığı söyleniyor.

crypto.com sampiyonlar ligi (2)

Kripto borsası OKX'in küresel pazarlama şefi Haider Rafique şu açıklamalarda bulundu: "Kripto alanı için geçerli olan Avrupa düzenleyici ortamı nüanslı ve hala gelişiyor."

"Değişen rejimler, tüketicinin korunması ve kara para aklamanın önlenmesi gibi genellikle endüstri tarafından memnuniyetle karşılanan düzenleyici kavramlara odaklanıyor."

"Bu çerçevelerdeki değişiklikleri takip etmek ve iç uygulamaları buna göre ayarlamak, kripto işletmelerinin bölgede uzun vadede başarılı olmasına yardımcı olacak."