Counter-Strike 2 resmi olarak duyuruldu ve beta testi kullanıcıları için bugün yayınlanıyor. Twitter'da paylaştığı bir gönderide geliştirici şirket Valve, CS2 için sınırlı bir testin bugün başladığını söyledi ve bunu "Oyundaki her sistemin, her içeriğin ve CS deneyiminin elden geçirilmesi" olarak tanımlıyor. Ayrıca tam oyunun 2023 yazında çıkması bekleniyor. Ayrıca oyun tamamen ücretsiz olacak.

csgo 2 (1)

Valve, CS2'de Source 2 motorunun kullanıldığı, değişen sis bomba mekanikleri ve Valve'ın sunucu ve tik sistemlerinin iyileştirildiği bir fragman yayınladı. Oyunda ayrıca yenilenmiş haritalar, daha iyi görseller, kullanıcı arabirimi geliştirmeleri, yeniden işlenmiş ses ve daha fazlası yer alacak.

Valve, yayınladığı videoda haritaların CS2'de yeni bir görünüme kavuşacağını ve ayrıca oyunlardaki haritaların üç "katmandan" oluşacağını bahsediyor. Dust II gibi küçük görsel ince ayarlara sahip ancak temelde değişmeyen ve insanların tanıdık bir ortamda yeni oyun için bir fikir edinmelerini sağlayan "mihenk taşı" haritaları yer alacak. Bunun yanı sıra yükseltilmiş veya elden geçirilmiş, Source 2 özellikleri eklenmiş veya tamamen yeniden oluşturulmuş haritalar da bulunacak.

Şirket, Çarşamba günü "sınırlı bir test" başlatacağını ve insanların "Valve resmi sunucularında son oynama süresi, güven faktörü ve Steam hesabı durumu" gibi faktörlere göre seçileceğini söyledi. Eğer seçilirseniz, CS:GO ana menüsünde kaydolmanıza izin veren bir bildirim alacaksınız.

csgo 2 (1)-1

Valve sözcüsü Kaci Aitchison Boyle oyun hakkındaki detayları, "Oyunun tüm yeni özellikleri lansman sırasında duyurulacak, ancak sınırlı test süresi boyunca, bu özelliklerin bir alt kümesini dünya çapındaki sürüme hazır hale getirmek için değerlendireceğiz" diyerek açıkladı. 

Valve oyuna çok daha fazlasını eklemeyi planlıyor, çünkü şirket "eklenecek çok şey" olduğunu ve Counter-Strike 2'nin tüm ayrıntılarını "sadece birkaç ay" içinde açıklayacağını belirtiyor.

MultiVersus geri dönüyor! Çıkış tarihi belli oldu... MultiVersus geri dönüyor! Çıkış tarihi belli oldu...

Duyuru, potansiyel bir CS:GO yükseltmesi hakkında haftalarca süren spekülasyonların ardından geldi. Bu ayın başlarında, e-spor muhabiri Richard Lewis elden geçirilmiş bir CS:GO'nun üzerinde çalışıldığını bildirmişti. Bazı kullanıcılar, Nvidia sürücüleri güncellemelerinde yeni oyuna yapılan atıfların farkına vardı ve PCGamesN, Valve'ın ortaya çıkmasından sadece birkaç gün önce bir CS2 ticari markası için başvurduğunu tespit etti. Oyunun güncellemesi, CS:GO'nun piyasaya sürülmesinden on yıl sonra geldi.

Editör: Enes Sapmaz