Hedefteki isim Binotto, Ferrari F1 takımından istifa etti! Hedefteki isim Binotto, Ferrari F1 takımından istifa etti!

Elektrikli araçların üretimininin artışı ve birçok şirketin tamamen elektrikli araçlara geçeceği yol haritasını açıklamasıyla yeniden markalaşma süreçleri de başladı. Peugeot ve Volkswagen gibi birçok otomotiv devi yeni logolara geçiş yaptı ve bu logoları elektrikli otomobillere geçiş için bir simge olarak gösterdi. Son olarak bu akıma katılan marka ise Fransız Citroen oldu.

citoren-1

Fransız üretici Citroen yeni logosunu tanıttı. Citroen'in köklerine ışık tuttuğu ve minimalist tasarımıyla elektrtrikli araçların bir simgesi olarak gördüğü yeni logo,  bu ayın sonunda tanıtılacak bir konsept araç üzerinde gösterilecek.

Markanın 1919 yılında kullandığı logoya çok benzeyen yeni logo, Ters V'yi anımsatan iki şerit ve oval bir çerçeveden oluşuyor. İlk logodan farkı ise logonun altında Citroen yazısı olması.

citroen-logolar

Logoyla ilgili paylaşılan görsellerde, logoyu kırmızı, siyah, beyaz, mavi gibi birçok farklı renkte görüyoruz. Bu da Citoren'in farklı araçlarda farklı renkte logolar kullanacağını bizlere gösteriyor. 

Citoren'in yeni logosu ilk olarak bu ay tanıtılacak konsept araç üzerinde kullanılacak.  Ardından farklı versiyonlarını 2023'ün ortalarından itibaren kademeli olarak yeni modeller üzerinde görmeye başlayacağız. İlk modelin hangisi olacağı şimdilik bilinmiyor. Ayrıca Citroen, yeni logoyla birlikte yeni sloganını da duyurdu: "Nothing Moves Us Like Citroën".

citr

Fransız üretici yeni logo ve slogan dışında yeni bir tasarım dili üzerinde de çalışıyor.  Fransız üretici logonun bu tasarım dili üzerinde daha dikkat çekici olacağını ve insanların ilk bakışta bir Citroen'e baktığını hissedeceğini belirtiyor.