Cameron Diaz oyunculuğa Netflix'te geri dönüyor! Cameron Diaz oyunculuğa Netflix'te geri dönüyor!
Çin'in 2018 yılında Chang'e 4 görevi kapsamında Ay'a gönderdiği Yutu-2 isimli gezgin robot, Ay'ın yüzeyinde 'gizemli bir nesne' görüntüledi. 3 Aralık Cuma günü Yutu-2'nin paylaştığı bu görüntü sonrası birçok insan oldukça heyecanlandı ve meraklandı.

'Gizemli ev' adı verildi

Çin Ulusal Uzay İdaresi tarafından yayınlanan görüntülerde, küp şeklinde gizemli bir obje görülüyor. Von Kármán Krateri'nin 80 metre kuzeyinde yer alan bu nesneye 'Gizemli Ev' ismi verildi. Yapılan açıklamaya göre gezgin Yutu-2, gizemli objeyi incelemek için yanına yaklaşacak. Oldukça merak edilen bu görüntü sonrası yapılan açıklamalarda, fotoğrafın kalitesizliği nedeniyle bir illüzyon olma ihtimalinin çok yüksek olduğu belirtiliyor. Görüntüleri paylaşan gazetecilerden Andrew Jones ise şöyle söylüyor:
“Bu nesne bir dikilitaş veya uzaylı değil gibi; ancak kesinlikle kontrol edilmesi gereken bir şey. O yüzden şimdilik çok heyecan yapmaya gerek yok”
Yutu-2 gezgin robotu, daha önce de ilginç bir keşif yaparak, 2019 yılında Ay'ın yüzeyinde jel benzeri bir madde bulmuştu. Ancak daha sonra yapılan incelemelerde bu maddenin bir kaya olduğu ortaya çıktı. Buna ek olarak bu yılın başlarında da ‘tuhaf şekilli’ bir nesneye rastladı; ancak yapılan incelemelerde bu nesnenin de normal bir kaya olduğu ortaya çıktı.