Meta, yapay zeka destekli yeni kamera-kulaklıklığı üzerinde çalışıyor! Meta, yapay zeka destekli yeni kamera-kulaklıklığı üzerinde çalışıyor!

Popüler sohbet robotu, deneme, makale, şiir gibi metin içerikleri yazmak için istekleri işleyebilen "insan benzeri" yetenekleri nedeniyle piyasaya sürüldüğünden beri viral hale geldi.

Öğretmenler, ChatGPT'nin öğrencilerin öğrenme kapasitesini azaltıcağından ve kopya çekmeyi kolaylaştıracağından korktukları için, birkaç büyük eğitim kurumu tarafından da eleştirilmişti. ChatGPT yaratıcısı OpenAI, bu sorunu çözmek için şimdi, kullanıcıların yapay zeka tarafından oluşturulan metni tanımlamasına yardımcı olacak AI Classifier adlı yeni bir araç geliştirdi. OpenAI, yapay zeka tarafından oluşturulan metni algılayabilen en son yazılımı duyurmak için blog gönderisini güncelledi.

openai

AI Classifier, aynı konudaki hem insan tarafından yazılmış hem de YZ tarafından yazılmış metinlerin veri kümesi üzerinde eğitilmiş bir dil modeli olduğu belirtiliyor. Bu araç, insanlar tarafından yazılan metinleri yapay zeka tarafından yazılanlardan ayırmayı amaçlıyor. Şirkete göre. en son yazılım, otomatik yanlış bilgilendirme kampanyaları ve akademik dolandırıcılık gibi sorunları ele almak için çeşitli özellikler kullanır.

Şirket ayrıca tespit aracının yetkinliğine de değindi ve yazılımın 1.000 karakterin altındaki metinlerde çok güvenilmez olduğundan bahsetti. Ayrıca OpenAI, orijinal olarak yapay zeka tarafından yazılan düzenlenmiş metinlerin sınıflandırıcıyı kandırabileceği konusunda da uyarılarda bulunuyor.

openai chatgpt (1)-1

AI Classifier şu anda beta sürümünde ve şirket, böyle bir "kusurlu aracın" kullanışlılığı hakkında geri bildirim almak için aracı herkesin kullanımına sunulacağını belirtti.

Editör: Enes Sapmaz