Rus yönetmen Klim Shipenko'nun uzayda çekimleri gerçekleştirilen filminin önümüzdeki ay vizyon gireceği söylendi. Geçtiğimiz aylarda fragmanı yayınlanan film, sinemaseverlerin oldukça dikkatini çekmişti.

Paylaşılan bilgilere göre, The Challenge'ın çekimleri Ukrayna işgalinden önce Rusya'da ve uzayda başlandı. Yellow, Black and White stüdyosunun üstlendiği yapımı, Rusya’nın uzay ajansı Roscomos ve Channel One Russia ortaklığında çekildi. Büyük bir bütçeye sahip olduğu belirtilen filmin çekimleri Rusya’da gerçekleşti. İlk olarak Rusya’da Nisan ayında gösterime gireceği belirtilen filmin, başka ülkelerde alınan ambargo kararları nedeniyle sinemaya gelip gelmeyeceği henüz belli değil...

the challenge (2)

Arcane'in 2. sezonundan ilk fragman geldi! Arcane'in 2. sezonundan ilk fragman geldi!

İlk kez 2020 yılının sonlarında adını duyurmayı başaran ve 2021'in Ekim ayında çekimleri tamamlanan The Challenge, toplamda 30 saatlik görüntü kayıtları ile çekimleri tamamlandığını duyurmuştu.

Filmin konusu ise, bir Rus cerrah kozmonotunun (Zhenya) bir uzay istasyonunu ziyaret etmesi sırasında uzayda hasta olan diğer bir hasta kozmonotun hayatını kurtarmaya çalışmasını ele alması olarak görülüyor.

the challenge (1)

The Challenge fragmanını aşağıdaki oynatıcıdan izleyebilirsiniz.

Editör: Enes Sapmaz