GeForce Now, reklamlı oluyor! GeForce Now, reklamlı oluyor!

Callisto Protocol'ün maruz kaldığı karışık incelemeler ve kötü yorum bombardımanlarının ardından, geliştirici Striking Distance Studios, PC sürümünün takılma sorunlarını gidermek için bir yama yayınladı. Stüdyo bu yeni yamanın "oyun performansını artıracağına" söz verdi ve "bir dizi ek güncellemenin" yolda olduğunu ekledi.

Callisto Protocol, inceleme bombardımanına tutuldu

Piyasaya sürüldüğünden itibaren PC oyuncuları, Callisto Protocol'ün performans sorunları hakkında şikayette bulunmak için YouTube, Reddit ve diğer çevrimiçi forumlara başvurmak zorunda kaldı. Oyun şu anda Steam'de yaklaşık olarak 10.000 oyuncu incelemesinden sonra "Karışık" bir puana sahip ve olumsuz gönderilerin çoğu oyunun teknik eksikliklerinden yakınıyor.

The-Callisto-Protocol-State-of-Play-June-2022-Trailer-_-PS5-PS4-Games-1-39-screenshot-e1654276193724

Digital Foundry, oyunla ilgili son videosunda sorunları detaylandırdı ve oyunun çıkışına göre, Callisto Protocol'ün detaylarını ele aldı. PC'de bir Unreal Engine 4 oyunu için büyük bir eksi olarak belirtilen çıkışının ardından, oyuncuları biraz beklemeleri konusunda da uyardı. Bunun yanı sıra, oyuncular daha eski ve yeni teknoloji konusunda eksik kalmış CPU'lara sahip PC'lerde daha kötü hatalarla birlikte çok büyük performans düşüşleri bekleyebilecekleri aktarıldı.

callisto-1

Hatalar tam olarak düzeltilmiş değil

İlk yamanın hata derleme sorunlarını ne kadar düzelttiğini söylemek henüz zor. Bazı Twitter kullanıcıları oyunun performansının ve hatalarının düzeltildiğini belirterek yamanın yararlı olduğunu söyledi. Güncellemenin performansı nasıl etkilediğini belgeleyen birkaç YouTube videosunu izlerken, yine de ufak takılmalar görebilirsiniz. Ancak tüm bunlara rağmen The Callisto Protocol'ü PC'de oynamak istiyorsanız, yeni güncellemeler ışığında tam olarak hataların giderilmesi ve oyunun düzelmesini beklemek daha daha iyi olacaktır.

Editör: Enes Sapmaz