Call of Duty’nin battle royale modu olan Warzone için mobil cihazlara hazırlanan Call of Duty Warzone Mobile için ilk oynanış videosu ortaya çıktı.

Google’dan tam ekran reklamlarına engel! Android uygulamalarında artık izin verilmeyecek Google’dan tam ekran reklamlarına engel! Android uygulamalarında artık izin verilmeyecek

Geçtiğimiz günlerde kapalı alpha testleri başlayan oyundan birçok ekran görüntüsü daha önce sızmıştı. Şimdi ise bir oynanış videosuyla karşı karşıyayız.

Videoda oyuncuların tıpkı PC versiyonunda olduğu gibi uçaktan atlayarak Verdansk haritasına iniş yaptığı görülüyor. Verdansk haritası PC ve konsolda kullanılan haritanın aynısı olacak.

İşte Call of Duty Warzone Mobile oynanış görüntülerini izlemek için tıklayın

VGC’de yer alan haberde, oyuncuların maç içinde öldükten sonra gittikleri Gulag da dahil olmak üzere 90 saniyeden fazla bir oynanış videosu görülüyor. Activision , Mart 2020'de piyasaya sürülen ve 13 ayda 100 milyon oyuncuyu kendine çeken oynaması ücretsiz oyun Call of Duty Warzone'un mobil versiyonu üzerinde çalıştığını Mart ayında duyurmuştu . Oyun şu anda firma tarafından seçilen kişilere gönderilen davetler ile kapalı alfa testinde. Oyunla ilgili, “Yeni mobil başlığımızın kod adı olan Project Aurora ile misyonumuz, hızlı tempolu, kesin ve yüksek kaliteli bir battle royale aksiyonu ile dünyanın dört bir yanındaki arkadaşları, aileleri ve insanları çeşitli oyunculardan oluşan küresel bir toplulukta bir araya getirmektir. Activision, oynamak için yepyeni bir yol sunan bir deneyim” sözlerine yer verildi. Aynı zamanda “Kapalı alfa boyut olarak sınırlıdır ve bununla birlikte, yeni özellikler geldikçe oyunun tüm yönleriyle ilgili geri bildirim toplamanın yanı sıra ayarlama, stres testi eşleşmeleri, hataları belirleyip düzeltmeye başlamak istiyoruz.” denildi. Activision, Warzone Mobile için testleri daha da genişletmeyi planlıyor. Geçtiğimiz Ağustos ayında şirket , Call of Duty serisindeki yeni oyunu geliştirmek için kurulan Solid State adlı dahili bir mobil oyun geliştirme stüdyosunun kurulduğunu doğruladı. Activision lansman zamanlamasını doğrulamazken Call of Duty Warzone mobile'ın 2022'de çıkacağı iddia ediliyor.