Konsonlarda ve Pc’de Call of Duty: Warzone, milyonlarca aktif oyuncusu ile battle royal türünün en sevilen oyunlarından birisi. Pc ve konsollar için oynanabilir olan Call of Duty: Warzone, artık akıllı telefonlarda da oynanabilecek. Game Spot’un mobil oyun şovu sırasında Activision tarafından duyurulan Call of Duty: Warzone Mobile ön kayıtları başladı. Call Of Duty: Warzone zevkini telefonlarınızda yaşamak için hemen ön kayıt yaptırabilirsiniz.

deb16009-c1ec-46d3-b931-7859a9180092

Warzone için geliştirilen mobil oyunun oynaması ücretsiz olacak ve bildiğiniz üzere PUBG veya Fortine gibi bir battle royale oyunu olacak. Daha önceden bu tür bilgisayar, konsol veya mobil oyun oynayanlar, battle royale temel bilgilerine aşınadır. Bilmeyenler için battle royele oyunları, sürekli küçülen haritalarda hayatta kalmaya çalışan oyuncuların birbirleri ile verdikleri mücadeledir. Oyunun en sonunda sadece bir kişi veya takım hayatta kalır ve oyunu kazanır. Call of Duty’nin bir mobil oyunu zaten vardı, ancak Warzone Mobile ile tam bir Warzone deneyimini akıllı telefonlara getirmeyi hedefliyorlar.

Oyun ile ilgili açıklanan bilgiler çok fazla değil ancak, oyunun ilk haritası muhtemelen Warzone’nun orijinal haritası olan Verdansk olacak. Google Play ön kayıtlarının başlamasına rağmen henüz kesin bilgiler oldukça az. Activision, geliştirdikleri mobil oyun ile ilgili bilgileri sır gibi saklıyor. Bilinen bilgiler ise Android ve iOS oyuncuları arasında bir çapraz oynama özelliği olacağı ve haritada 120 oyuncuya kadar oynanacağı yönünde. Çıkış tarihi ile ilgilide kesin bir bilgi yok, ancak 2023 senesinde oynanabilir olacağı söylendi. PC, konsol ve mobil cihazların çapraz oynama özelliği ile birlikte oyunu oynayabileceği de açıklanmadı.

GTA 6 sızıntılarının şüphelisi 17 yaşındaki genç suçlamaları reddediyor! GTA 6 sızıntılarının şüphelisi 17 yaşındaki genç suçlamaları reddediyor!

Warzone Mobile’ı çıkar çıkmaz hemen oynamak istiyorsanız, Google Play’den oyunu aratın ve hızlıca ön kayıt oluşturun. Ön kayıt oluşturan oyun severler, oyunun piyasaya çıkışı ile otomatik olarak veya diledikleri zaman oyunu cihazlarına indirebilecekler. Piyasaya çıkış tarihi belli olamasa bile, yakın zamanda gelecek gibi gözükmüyor. Bekleyip yeni açıklamaları inceleyeceğiz, bu sırada diğer yüzlerce harika mobil oyun ile vakit geçirebilirsiniz.

Call of Duty: Warzone Mobile, PUBG ve Fortnite kadar mobilde sevilir mi? Düşüncelerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.