Bildiğiniz gibi Google geçtiğimiz haftalarda işletim sisteminin yeni sürümü Android 13'ü yayınladı. Android 13'ün yayınlanmasıyla birlikte Android telefon üreticileri de kendi arayüzlerini kullanarak Android 13 güncellemesi hazırlıklarına başladı. 

Her ne kadar Apple tarafındaki kadar olmasa da Android tarafındaki güncelleme hızıyla dikkat çeken Samsung, Android 13 tabanlı One UI 5.0'ın betasını bazı ülkelerde kullanıma sunmuştu. Güncelleme için son hazırlıklar sürüyor ve betadan gelen geri dönüşleri devam ediyor. Samsung, 2022 yılı bitmeden Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesini birçok telefon için yayınlayacak. Bu telefonlar ortaya çıktı.

2022 bitmeden Android 13 alacak Samsung modeller

Verdiği tutarlı ve genelikle doğru Samsung haberleriyle tanınan Sammobile isimli web sitesi, Samsung'un yıl bitmeden Android 13 güncellemesi vereceği telefonları listeledi. Buna göre bu yıl bitmeden Android 13 tabanlı One UI 5.0 alacak telefonlar şöyle:

  • Galaxy S21
  • Galaxy S22
  • Galaxy Z Fold 3
  • Galaxy Z Fold 4
  • Galaxy Z Flip 3
  • Galaxy Z Flip 4 
  • Galaxy A53

Eğer bir terslik olmazsa yukarıdaki modellerin yıl bitmeden Android 13 güncellemesine kavuşacağı belirtiliyor.

Samsung-one-ui-5-0-android-13

Samsung bu yık duyurduğu karar ile artık birçok telefonuna 4 yıl güncelleme garantisi vermeye başlamıştı. Galaxy A53 de bu modellerden biriydi ve bu yıl bitmeden Android 13 güncellemesi alacak modeller arasında yer alması şaşırtıcı olmadı diyebiliriz. Galaxy A53, 2023'ten önce Android 13 ve One UI 5.0'ı alacak tek orta sınıf Samsung telefonu olacak gibi görünüyor. 

iOS 16.1.2 güncellemesi yayınlandı: İşte güncelleme ile gelen yenilikler iOS 16.1.2 güncellemesi yayınlandı: İşte güncelleme ile gelen yenilikler

Güney Koreli şirket, geçtiğimiz yıl Android 12 güncellemesini yıl bitmeden birçok amiral gemisi telefonuna vermişti. Eğer 2022 yılı bitmeden yukarıdaki modeller güncellemeye kavuşursa sıradaki modellerin Galaxy Note 20, Galaxy S20 ve Galaxy Tab S7 ve Galaxy Ax2 serileri olacağı belirtiliyor. Bu telefonların da 2023 yılı başında güncelleme alması yüksek ihtimal.

Tabii ki bu planlar zamanla değişebilir. Değişiklikler olduğunda da sizleri haberdar edeceğiz. 

Android 13 tabanlı One UI 5.0 güncellemesini  alması beklenen tüm modellere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Siz hangi Samsung modeli telefonu kullanıyorsunuz? Güncellemelerden memnun musunuz?